„Když čtyři z nás trvale žijí v Přibyslavi, troufáme si koncert nazvat domácí. Třeba i proto, že jsme se narodili v havlíčkobrodské porodnici,“ pověděl houslista a vokalista kapely Martin Kasal.

Oproti koncertům, na jaké je brodské publikum zvyklé, bude sobotní akce trochu jiná. „Speciální bude v tom, že zahrajeme pár písni s Míšou Tučnou. Půjde o repertoár jejího táty Michala Tučného, který byl pro nás velkým vzorem a s velkým respektem k němu vzhlížíme. Dále se naši fanoušci můžou těšit na největší jelení hity nebo věci, které od nás dlouho naživo neslyšeli,“ nastínil aktuální playlist Kasal.

Kapela kromě osvědčených hitů neopomene ani novinky. „Z novějších písni zazní Je lepší se opít. Zároveň pravě na tuto skladbu chystáme nový videoklip, protože dobře funguje na koncertech. Pokud vše dobře půjde, v lednu spatří světlo světa,“ prozradil hudebník z Přibyslavi.

Sněhová královna
Do Světlé příští týden přijede sněhová královna

Míša Tučná nebude jediným hostem večera. Společně s Jeleny zazpívá i zpěvačka Kateřina Marie Tichá. „Vždycky ale říkáme, že Káťa je už taky Jelen. Hrajeme společně už od začátku naší hudební kariéry. V roce 2013 jsme natočili píseň Tančíme spolu a od té doby je Káťa nepostradatelná součást naší jelení bandy,“ usmál se Kasal.

Kateřina Marie Tichá nebude po boku Jelenů chybět ani příští rok 16. května na koncertu v Přibyslavi. „Chystáme takový domácí festival. Kromě Jelena a Káti přijali pozvání naši kamarádi Mirai, Voxel, Martyho banda, nebo populární slovenská zpěvačka Sima Martausová. Všichni jsou srdečně zváni, ať už do Havlíčkova Brodu, nebo na jaře k nám do Přibyslavi,“ pozval Kasal.

Výstava originálních betlémů má na faře v České Bělé dlouhou historii.
Farnost v České Bělé chystá výstavu betlémů