Nová trasa pro cyklisty i pro pěší bude měřit zhruba 650 metrů. „Povede před řadovými domy, které v Ledečské ulici vznikají, a naváže na již vybudovanou stezku od kruhového objezdu,“ informoval Honzárek.

Cyklostezka vyjde na bezmála šestnáct milionů korun. Zdaleka ale nejde o nejdražší projekt tohoto druhu v Brodě. Rekordmankou je stezka podél řeky Sázavy, kde metr vyšel na zhruba sedmasedmdesát tisíc za metr. U Ledečské je to jen třetina této částky.

Spolek Mezi stromy si kladl velký cíl, splnit se ho ale podařilo jen z části.
Kamenný hospic v Brodě postaví kraj ale jen s dotací, spolek vrátil pozemek

Město na ni použije peníze, které si pro letošek nechalo jako rezervu. „Máme vyčleněných patnáct milionů korun. Vůbec jsme netušili, jaký rok nás bude čekat, protože na podzim to vypadalo velmi špatně, takže jsme stavbu stezky nechtěli dávat do rozpočtu natvrdo,“ vysvětlil místostarosta.

Rozhodli se jí dát zelenou zejména díky rychlému dokončování staveb v této lokalitě. „Je to věc, po které Perknovští volají už roky. Navíc je důležitá i z hlediska bezpečnosti. Vede tam totiž silnice druhé třídy, která do Brodu přivádí tisíce vozidel, a není úplně dobré, aby se lidé pohybovali po ní,“ podotkl Honzárek.

Ilustrační foto.
Nemocnice v Havlíčkově Brodě jako první začíná opět operovat lehčí případy

Jak dodal, pokud vše klapne, mohlo by být hotovo do konce roku. „Pozemky máme vyjasněné, dokumentaci vypracovanou a v tuto chvíli máme zažádáno o stavební povolení. Zbývá tak už jen vysoutěžit dodavatele,“ dodal Honzárek.