Spolek podle jeho názoru dostává malé dotace, a to 
i přesto, že je velmi aktivní. Navíc na některé kulturní akce nemohou členové spolku využít průkazku ZTP, aby dostali slevu na vstupném.

Podle Štefana Joba mrzí spolek především nízké příspěvky na činnost od města.

„Například divadelníci z Chotěboře žádali o dotace ve výši 30 tisíc korun, dostali 25 tisíc. My jsme žádali o 25 tisíc korun, dostali jsme jen deset," konstatoval předseda a dodal: „ Naše organizace má přes 220 členů a zahrnuje osoby se všemi druhy onemocnění. Zabýváme se hlavně tím, abychom je, dle možností, přiblížili co nejvíce lidem zdravým a zvýšili kvalitu života zdravotně postižených občanů. Proto dbáme na to, aby členové byli informováni o svých právech, povinnostech a nárocích."

Výbor místní organizace jedná každou druhou středu 
v měsíci odpoledne v klubu důchodců v budově pečovatelské služby s výjimkou července a srpna.

Činnost spolku je každoročně bohatá

Členové výboru, kromě jiného, zajišťují akce, které svaz pořádá, bez nároku na finanční odměnu.

Činnost spolku je podle předsedy skutečně bohatá. Handicapovaní pořádají kulturní akce, vzdělávací akce, či rehabilitace, například kondiční plavání a rehabilitační pobyty.

„Peníze, kterými jsme dotováni, požíváme na výše jmenované akce, na dopravu hromadnou i osobní (podle konkrétních možností členů), na vstupenky na kulturní a osvětové akce, pobyty v rehabilitačních a rekondičních zařízeních a v plaveckém bazénu. Hradíme z nich rovněž telefony, drobné kancelářské potřeby, poštovní známky, tiskárnu a podobně," zdůraznil předseda, s tím, že by město Chotěboř mělo zvážiti výši finanční podpory na činnost organizace, která pečuje o postižené spoluobčany.

„Podle našich zkušeností 
a proto, abychom mohli udržet činnost alespoň na úrovni předešlých let, měl by příspěvek na činnost místní organizace SZP na rok 2015 činit 25 tisíc korun," podotkl předseda.

Další problém vidí předseda svazu tělesně postižených v tom, že členové nemohou při vstupu na kulturní akce používat průkazky ZTP, aby získali slevu.

„Jednou se nám to stalo při vstupu na divadelní představení. Obrátil jsem se dotazem na předsedkyni republikového výboru Svazu tělesně postižených ČR Hele
nu Klasnovou. Ta se tomu velmi podivila," dodal předseda Job.

Ovšem podle poradny InvArena zaměřené na osoby se specifickými potřebami, držitelům průkazu ZTP nebo průkazu ZTP/P, a průvodci může být poskytnuta sleva ze vstupného na divadelní a filmová představení, koncerty a jiné kulturní a sportovní akce, ovšem není zde uvedeno, že 
by to měla být automaticky povinnost. Například v Přibyslavi ale potřeby zdravotně postižených respektují.

„Na kulturní akce máme pro držitele průkazů ZTP 
a ZTP/P běžně slevy," sdělila Anna Šauerová, vedoucí Informačního centra a Městského muzea Přibyslav.

„Pan Job svůj požadavek již dvakrát vznášel na jednání zastupitelstva města a vždy mu bylo odpovězeno. Příspěvky na činnost jsou projednávané v příslušných komisích, kde jsou odborníci z daných oblastí," sdělil starosta města Tomáš Škaryd s tím, že spolek tělesně postižených dostává standardní příspěvek na činnosti, které během roku vykonávají.

„Výše příspěvku je přiměřená vykonávaným aktivitám. Odbor sociálních věcí městského úřadu je nápomocen spolku ve všech záležitostech jejich činnosti a komunikace probíhá velmi intenzivně. Slevy pro držitele průkazu ZPT jsou věcí pořadatelů akcí, a v tomto případě nemůže město tuto záležitost ovlivnit," dodal starosta.