Podle Jaroslava Švandy, který často jezdí kolem, je to smutný pohled. „ Tolik škody. Co ta stavba kdysi stála peněz,“ poznamenal Švanda.

Zdroj: Deník/Štěpánka Saadouni

Aktuálně zbylo z budovy jen torzo. Kolem budovy jsou cihly, kusy latí, dřevotříska, u zdi stojí dokonce i zapomenutá stará pračka. „Stavební firma už převzala staveniště a začala s bouráním,“ informoval místostarosta Libor Honzárek. Až ubytovna zmizí uleví se i městské policii, která do zrušené ubytovny jezdila často na kontroly. „Hlavně v zimě, kdy tam přespávali bezdomovci,“ řekl Deníku ředitel městské policie Jan Pavlík. Jak zdůraznil, bylo hlavní snahou městské policie zabránit, aby zchátralý objekt nezačal hořet.

Město Lipnice nad Sázavou.
Lidé v Lipnici mají navrhnout názvy ulic: některé napadla Svinská nebo Rozvedená

Podle místostarosty Havlíčkova Brodu Libora Honzárka si firma, která ubytovnu zbourá, nebude účtovat peníze za práci. Na oplátku si materiál nechá a dál ho využije.

Budova stojí kousek od řeky Sázavy vedle hřiště na házenou. Pochází z osmdesátých let. Původně sloužila jako zázemí pro dělníky na stavbě čističky. Později zde byla levná ubytovna, hostinec, kancelář tu mělo Okresní sdružení sportu. Když budovu opustil poslední nájemník, zůstala prázdná. Až ubytovna zmizí, zaplní její místo tréninkové centrum brodských fotbalistů. Klub ho postaví za peníze, které dostal za výchovu fotbalisty Tomáše Součka, který přestoupil z pražské Slavie do klubu West Ham United v anglické Premier League.