To jsou jen některé z řady bodů pestrého programu, který pro své návštěvníky připravili organizátoři již dvanáctého ročníku akce Sportovní den s koňmi, jež se uskuteční v sobotu 18. června na ranči Dalu v Kozohlodech nedaleko Golčova Jeníkova.

„Návštěvníky čeká adrenalinové vystoupení plné kaskadérských kousků, nebudou chybět přeskoky přes koně ani džigitovka neboli kozácká jízda. Kromě toho se diváci mohou těšit na ukázku trikového lasování a práce s honáckým bičem," uvedla jedna z organizátorek akce Adéla Semerádová s tím, že pro děti bude připravený dětský koutek a řada dalších aktivit.

Letošní ročník je opět součástí kvalifikace na národní finále NBHA (National Barrel Horse Assotiation). Sportovní den zakončí taneční zábava na místním krytém parketě, která začne od osmi hodin večer a při níž již tradičně vystoupí skupina Starý klády. Celodenní vstupné vyjde návštěvníky na sto čtyřicet korun. Hosté, kteří přijdou pouze na zábavu, budou mít vstup o čtyřicet korun levnější. Děti platit nemusí a navíc je pro každé z nich připravený malý dárek.

Jan Štrobl