Budovu sportovní haly čekají náročné opravy střechy a prosklené stěny za víc než 16 milionů korun. „Hala města Přibyslavi bude od dubna do konce srpna zcela uzavřená. Tento termín by měl být pro naši základní školu a všechny sportovní oddíly co nejméně bolestivý,“ informovala Hana Mikulincová z odboru technických služeb města Přibyslav.

Ve sportovní hale bývá stále živo. Dopoledne ji pravidelně plní děti ze základní školy, odpoledne patří florbalistům, volejbalistům, fotbalistům, profesionálním oddílům i amatérským sportovcům.

Ve sportovní hale pravidelně trénuje například florbalový klub SK Juvenis Přibyslav. Podle sekretáře oddílu Martina Ležáka uzavření haly sportovcům zkomplikuje život. „Nejde o zápasy, ty s jarem končí, ale o pravidelné tréninky,“ vysvětlil Deníku. Tady hledají florbalisté jiné možnosti, ale moc jich nemají. „Máme v jednání sokolovnu. Pak je tu možnost trénovat na venkovním sportovním hřišti naproti hale, ale to záleží na přízni počasí. No a ještě je tu možnost trénovat ve Velké Losenici,“ vyjmenoval Ležák.

Se zavřením sportovní haly se musí vyrovnat i základní škola. „Halu využíváme pravidelně. Dětí na cvičení je hodně a naše tělocvična nestačí,“ poznamenala ředitelka Jaroslava Janů. Protože se hala zavírá od dubna, ředitelka doufá, že počasí bude přát a většinu sportovních aktivit škola přesune ven na hřiště.

Sportovní halu v Přibyslavi využívají i sportovní kluby a oddíly z celé Vysočiny ke sportovní utkáním. „Perfektní hala, super okolí s dětským hřištěm,“ hodnotí halu v Přibyslavi Josef Dymák ze Žďáru nad Sázavou.

Do haly zatéká

O opravách sportovní haly v Přibyslavi jedná městský úřad už od loňska. Zatím nechal provést aspoň menší údržby. „V malém sále jsme nechali vyměnit rozbité zrcadlo, opravili zámky u šaten, sprch a toalet,“ informovala o stavu haly naposledy Hana Mikulincová. Aktuálně město na proměně haly spolupracovalo se statikem.

Podle Mikulincové potřebuje sportovní hala odborný zásah nezbytně. Do haly zatéká, skleněná stěna netěsní. Uniká teplo ven. To znamená zvýšené výdaje na vytápění. Hala v Přibyslavi přestala požadavkům na moderní provoz vyhovovat.

Sportovní hala v Přibyslavi. | Video: Deník/Štěpánka Saadouni

Podle starosty Přibyslavi Martina kamaráda má město uzavřenou smlouvu na opravu haly. „Cena je asi šestnáct milionů,“ upřesnil.

Opravy začnou prvního dubna, skončit mají v závěru srpna. Zaměstnanci sportovní haly doufají, že se v případě rekonstrukce prosklené stěny nebude opakovat stejný scénář jako v dosud zavřeném kulturním domě, kdy dělníci při zásahu do skleněné stěny zjistili, že stav je mnohem vážnější než se čekalo a opravy kulturního domu se tak výrazně protáhly.