Na novou moderní sportovní halu se už všichni těší. „Chodili jsme cvičit do sokolovny, jenže ta nám už nestačila. Ve škole máme úspěšné florbalové družstvo, které nemělo kde trénovat. Zapojili jsme se i do projektu Sportuj ve škole, takže v sokolovně už pro nás nebylo místo. Teď se z oken díváme, jak nám nová hala roste před očima a máme radost, že ji do roka otevřou,“ řekla ředitelka jeníkovské základní školy Alena Víšková.

Škola má se sportovní halou velké plány. Například trenér školního florbalu Jiří Blábolil by podle ředitelky Víškové do Golčova Jeníkova rád pozval další sportovce z okolí a pořádal velké florbalové turnaje. Vyznavači pohybu neměli až dosud ve městě zrovna lehký život. Základní škola neměla dlouhá léta žádnou vlastní tělocvičnu a město sportovní halu. Zázemí poskytovala jen stará sokolovna ze třicátých let minulého století.

Radost z nových prostor určených pro sport, ale také zábavu, mají i jeníkovští Sokolové. „V Golčově Jeníkově se hodně sportuje. Máme tu fotbalový oddíl, hrajeme volejbal i florbal, děti cvičí aerobik. Takže další prostory pro sport a tréninky jen vítáme. Stará sokolovna už nestačí,“ podotkl předseda tamní tělovýchovné jednoty Sokol Lubomír Forejt.

Chtějí další dotaci

Sportovní halu za skoro šedesát milionů korun bez daně začali v areálu základní školy stavět od srpna. Její konečnou podobu vybírali obyvatelé města už loni v anketě. Na výběr bylo ze dvou možností. „Nechtěli jsme rozhodnou sami, šlo o hodně peněz,“ vysvětlil místostarosta Golčova Jeníkova Jiří Brož.

Větší ale dražší projekt nabízel veškerý komfort, včetně kiosku, kluboven, malého sportovního sálu a skladu nářadí. Levnější varianta pak zahrnovala jen stavbu nové tělocvičny k občasnému využití. Nakonec zvítězil projekt moderní sportovní haly s kompletním zázemím. „Na stavbu jsme získali dvacetimilionovou státní dotaci,“ připomněl Brož.

Dotaci musí Jeníkov prostavět do konce letošního roku. Pak začnou radní hledat další možnosti, jak zaplatit zbytek stavby. „Doufáme, že se nám podaří dosáhnout na další třicetimilionovou státní dotaci. Pokud ne, uvažujeme například o úvěru,“ naznačil místostarosta. Halu chce Golčův Jeníkov otevřít příští rok na podzim.

O nové hale

+ uvnitř bude možné hrát florbal, cvičit aerobik, využije ji i Tělovýchovná jednota Sokol, pravidelné hodiny tělocviku pro školu, společenské a kulturní akce

+ součástí bude i kiosek, klubovny, malý sportovní sál a sklad nářadí,kvalitní projekt, samostatný vchod do klubovny a malého sálu

+ stavba přijde na 60 milionů korun, 20 milionů získalo město coby dotaci, o další peníze bude žádat, kvalitní projekt, samostatný vchod do klubovny a malého sálu