VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sportovní hala v Přibyslavi nechala již opravit vlhké šatny

Přibyslav – Nových moderních šaten se dočkali návštěvníci sportovní haly v Přibyslavi.

6.2.2015
SDÍLEJ:

Odvětrání šaten haly zajistí zvláštní mřížky kolem objektu.Foto: Veronika Vošická Buráňová

„V rámci poskytnuté dotace od Fondu Vysočiny jsme se pustili do oprav šaten sportovní haly, kde se vyskytovala vlhkost a plíseň," informovala ředitelka Sportovního zařízení města Přibyslav (SZMP) Veronika Vošická Buráňová.

K odkrytí spodní části zdiva došlo již koncem prázdnin a bylo zjištěno, že se zde skutečně nachází vlhkost, která zmíněnou plíseň dostatečně podporuje.

„Než jsme se tedy pustili do samotných šaten, rozhodli jsme se po dohodě s vedením Městského úřadu Přibyslav, že bude vhodné odstranit možný vnik vody do haly ze směru od hřiště," upřesnila ředitelka.

Zde se v kritickém místě u schodiště do kotelny držela dešťová voda až do výšky 30 centimetrů a mohla tedy volně zatékat za izolaci. Při samotných venkovních sanačních pracích bylo zjištěno, že drenáž a izolace je naprosto nedostačující a plná vody.

„Bohužel rozestup mezi sanačními pracemi a opravou šaten, která musela být hotova do konce letošního roku, byla natolik krátká, že bylo téměř nemožné určit, zda se nám příčinu podařilo odstranit, či zda se problém nachází někde jinde, pod samotnou stavbou," popsala průběh prací ředitelka Vošická Buráňová a dodala: „Z tohoto důvodu jsme se rozhodli pro alternativní řešení, které nám bude jistě několik let dobře sloužit a zároveň nám umožní nahlížet v průběhu času na spodní obnaženou část zdiva."

V každém bloku obložení byly instalovány spodní a horní větrací mřížky. V nejbližší době šatny vyzdobí nejenom obrázky různých druhů sportů, ale zapojit do výzdoby by se měly také děti z přibyslavské základní školy, které vytvoří obrázky se sportovní tematikou.

„Za SZMP, s.r.o., bychom chtěli poděkovat panu Lubošovi Matějkovi a hlavně panu Vladimíru Dolákovi, kteří se o realizaci opravy šaten velmi zasloužili.Poděkování samozřejmě náleží i MÚ Přibyslav a jeho vedení za podporu a technickou pomoc stavebního odboru," zdůraznila ředitelka.

S nástupem jarního počasí bude břeh u haly oset novou trávou a s největší pravděpodobností i nějakými okrasnými keři.

Návštěvníci sportovní haly tak na tom budou lépe, než sportovci v přibyslavské sokolovně. Tamní šatny jsou staré desítky let, hygienicky nevyhovují, ale jejich rekonstrukce je v nedohlednu.

Autor: Štěpánka Saadouni

6.2.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Videosouhrn Deníku – pondělí 11. prosince 2017

Podruhé narozen pod koly tramvaje a padlý symbol Vánoc: nejlepší videa dne

Studentské volby. Ilustrační foto.

Středoškoláci řeknou, koho chtějí na Hradě oni

Betlémské světlo dorazí i na Havlíčkobrodsko

Havlíčkobrodsko - Stejně jako v předchozích letech, budou i letos skauti a další organizace rozvážet Betlémské světlo po celé České republice.

Luboš Pospíšil zahrál v Chotěboři

Chotěboř - Luboš Pospíšil a zcela obnovená sestava jeho kapely 5P se představila v Tančírně Panského domu v Chotěboři.

Pojištění pracovní neschopnosti může vytrhnout trn z paty

Dlouhodobá léčba nemoci nebo úrazu zamává nejen s psychikou člověka, ale také s jeho peněženkou. Pokud nemáte našetřenou solidní rezervu, zamyslete se nad připojištěním pracovní neschopnosti. Může vám přijít vhod. Co byste o připojištění měli vědět prozrazuje David Kučera, finanční poradce Partners.

Děti z dětského domova se pustily do výroby adventního zboží

Nová Ves u Chotěboře - Děti z Dětského domova a Zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc v Nové Vsi u Chotěboře se v průběhu podzimu věnovaly výrobě adventního zboží.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT