Stará hala už sportovcům nestačí. „Je to ostuda. Jiskra má skoro dva tisíce členů a přitom některé oddíly nemají kde trénovat a musejí obsazovat školní tělocvičny po městě. Některé soutěže hrajeme dokonce mimo Brod,“ řekl před zahájením stavby Deníku předseda Jiskry Miroslav Sommer. Podle jeho informací dělníci nyní provádějí výkopové práce na základní jámě pro betonáž do které ukotví piloty. Pak přijde na řadu ocelová konstrukce.

Město novou halu potřebuje. Ta současná je pro mnohé sporty nevyhovující, a to jak po stránce kapacitní, tak i zázemím pro diváky. „Největší problém je s tribunou, jelikož diváci prakticky nevidí třetinu palubovky,“ postěžoval si pravidelný návštěvník sportovních utkání Pavel Domkář.

Nová sportovní hala bude podle Sommera největší široko daleko. Hrací plocha má šestačtyřicet krát třicet metrů. Vejdou se do ní tři volejbalové kurty.

„Starou a novou halu spojí koridor, sportovci budou mít společné zázemí a šatny,“ upřesnil Sommer.

Bezpečnost zajistí kamerový systém. V plánu je i moderní informační systém včetně velkoplošné obrazovky. „Díky tomu se sportovci mohou na turnajích rozcvičit ve staré hale, ale přitom budou vidět, co se aktuálně děje vedle na hrací ploše,“ podotkl Sommer.

Nová sportovní hala TJ Jiskra

Cena: Dvaasedmdesát milionů, čtyřicet dá Národní sportovní agentura, zbytek město Havlíčkův Brod a Kraj Vysočina.

Hrací plocha měří šestačtyřicet krát třicet metrů. Výška stropu je dvanáct a půl metru. Vejdou se do ní tři volejbalové kurty. Stavět se začne za několik týdnů za starou halou na pozemku směrem k cyklostezce. Starou a novou halu spojí koridor. Bude mít vlastní kamerový systém bezpečnosti a televizní přenosy utkání. Stavba už začala.