Skalní fandové, ale i ti, kteří sledují hokej pouze na té nejvyšší úrovni, s napětím očekávají, jak si reprezentační výběr Vladimíra Růžičky povede ve čtvrtfinálovém souboji s nebezpečnými Finy.

„Tipujících, kteří si včera přišli na zápas Česká republika – Finsko vsadit, moc nebylo, dnes to ale bude zcela určitě jiné. Očekáváme velký zájem," uvedla Lenka Polášová z havlíčkobrodské sázkové kanceláře Tipsportu.

Bez ohledu na vypsané kurzy, které právě v Tipsportu lehce favorizují tým Finska, je Richard Cachnín, trenér mládeže HC Rebel Havlíčkův Brod, přesvědčen, že národní tým zvítězí a postoupí do bojů o medaile. „Myslím si, že moc branek diváci neuvidí a Češi vyhrají těsně 2:1," tipl si Cachnín s tím, že národnímu týmu pomůže vyprodaná O2 Arena. „Ještě nevím, kde zápas budu sledovat. V každém případě to ale bude jen tam, kde bude panovat ta správná atmosféra," usmál se Cachnín.

Na večerní přímý přenos se samozřejmě chystají i bary a restaurace. Patří mezi ně také provozovny restauratéra Romana Zemana Topírna a Rebel Arena v Havlíčkově Brodě. „V obou mají příznivci k dispozici velkoplošné obrazovky. Určitě bude plno a řada hostů se jistě zúčastní i tipovací soutěže s Rebelem," řekl Zeman.

Pořadatelem soutěže je, jako již tradičně, havlíčkobrodský Měšťanský pivovar. „Princip soutěže je jednoduchý. Zúčastnit se může každý, kdo v našich hostincích vypije dvě piva Rebel. Pak může tipovat výsledek konkrétního zápasu, a když mu tip vyjde, vyhrává deset piv," vysvětlil ředitel pivovaru Václav Janda.

„Tuto tipovací soutěž pořádá havlíčkobrodský pivovar při každé významné sportovní akci. Je to příjemné zpestření a myslím, že si ji nejen my, štamgasti, ale i další hosté docela užívají," podotkl Martin Kratochvíl z Havlíčkova Brodu, který se půjde na zápas s Finy, ale i na předcházející zápasy čtvrtfinále play-off, podívat společně s kamarády do Rebel Areny v Ledečské ulici. O výsledku zápasu nepochybuje. „Vyhrajeme 4:2 v základní hrací době. Finům nepomůže ani fenomenální Pekka Rinne v bráně. Své vizitky mu v podobě gólů pošlou Voráček, Jágr, Červenka a Němec," dodal Kratochvíl.

Lidé, kteří by před sledováním televize dali přednost veřejné velkoplošné projekci, mají ale letos v Havlíčkově Brodě smůlu.

Na Smetanově náměstí, kde mohli v předcházejících letech sledovat zápasy české hokejové reprezentace, se totiž promítat nebude. „Náměstí je rozkopané, lidé se tam ani pořádně nedostanou," poznamenal majitel a provozovatel uvedeného zařízení.