Momentálně se hasiči tísní v budově pod městským úřadem. „Výjezdová jednotka by si určitě zasloužila lepší prostory. Je potřeba zlepšit i sociální zázemí, jako jsou třeba sprchy,“ přemítal Petr Novák, starosta sboru dobrovolných hasičů z Lipnice nad Sázavou a zároveň zástupce velitele.

Není to ale jen o samotných hasičích, větší prostory potřebují i kvůli vybavení. „Nová hasičárna je potřeba i kvůli případnému pořízení nové techniky. Do té staré bychom se rozhodně nevešly,“ svěřil se Novák.

Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Zdroj: DeníkPokud vše klapne, najdou nové místo naproti místnímu amfiteátru. Stavba má vyjít na zhruba sedm milionů korun. „V současné chvíli je tam stará stodola, kde parkujeme městskou techniku. Právě tu by měla nahradit nová hasičská zbrojnice,“ nastínil Rafaj.

V Lipnici jsme byli už v předchozím díle, podívejte 

Došlo by tak k vzájemným škatulatům. „Uvažujeme, že v současných prostorech hasičů bychom naopak uskladnili městské stroje. Nedávno jsme například pořídili kompaktní traktor, který je určený pro údržbu centra, takže by to navíc bylo i strategické místo,“ dodal Rafaj.