Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Stará železniční vlečka se má změnit v cyklostezku

Chotěboř – Stará železniční vlečka na trase Chotěboř-Bílek by se měla změnit v cyklostezku. Celý projekt je zatím jen v fázi příprav, stavba určitě letos nezačne.

8.8.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/Václav Pancer

Nicméně obyvatelé Chotěboře by si cyklostezku přáli. „Bude se u nás budovat nějaká cyklostezka jako například ve Ždírci nad Doubravou?" ptá se například Miroslav Slanař. Paní Alena z Chotěboře se zase nechává slyšet, že závidí Přibyslavi novou cyklostezku do Sázavy.

„V současné době se nám podařilo zdarma získat pozemky od Armády České republiky a vedeme jednání s dalšími majiteli pozemků kolem vlečky, protože se ukázalo, že někteří z nich si přejí vlečku využívat dál k přejezdům. Proto zpracováváme projekt, který by tuto situaci řešil ke spokojenosti všech zúčastněných stran," říká tajemník městského úřadu Chotěboř Jiří Fišera.

Jde o miliony

Nejdůležitější část celého projektu, zajištění financí pro stavbu cyklostezky, ale město Chotěboř teprve čeká. „Podle čistě orientačních úvah se jedná o milionové částky, které se v rozpočtu sotva najdou. Domnívali jsme se, že bychom nějaké peníze mohli získat například prodejem železa ze zrušených úseků vlečky, ale výtěžek by nebyl rozhodně tak vysoký, aby pokryl podstatnou část výdajů," upřesňuje tajemník. I podle Jiřího Imramovského vedoucího odboru školství, rozvoje a památkové péče města Chotěboř je podrobná diskuze o konkrétních číslech, především kolik peněz konkrétně by cyklostezka stála, předčasná, neboť projekt je čistě ve fázi příprav a stavět se letos určitě nebude.

Cyklisté by se stavbou cyklostezky vyhnuli frekventované a pro ně nebezpečné silnici z Chotěboře do Ždírce nad Doubravou. Město plánuje, že by nová cyklostezka měla vést nejen z Chotěboře do Bílku, ale přiblížit by se měla i dalším obcím kolem Chotěboře a Ždírce, jako je například Sobíňov a Údavy. Ale to si podle tajemníka vyžádá ještě náročná jednání, hlavně s majiteli pozemků a také se starosty příslušných obcí, zda budou mít chuť s na akci finančně podílet.

Starou vlečkovou trať využívá například Sdružení přátel železnice, které zde zhruba jednou do roka pořádá kulturní akce spojené s jízdou historickým vláčkem. Kulturní akce pořádané sdružením by stavbou cyklostezky neutrpěly, pro akce by se využila funkční část vlečky, kterou nyní užívá zemědělský podnik.

Autor: Štěpánka Saadouni

8.8.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Potravinová banka. Ilustrační foto.

Potravinová banka potřebuje nutně dobrovolníky

Ilustrační foto.

Cizinec dostal s vozidlem smyk a havaroval

Softballisté Havlíčkova Brodu obhájili extraligový titul

Havlíčkův Brod – Softballisté Havlíčkova Brodu dokázali po roce opět zvítězit v naší nejvyšší soutěži a obhájit tak loňský premiérový titul.

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jihlava - Jedním z největších překvapení voleb před čtyřmi lety na Vysočině byl poslanecký mandát pro Martina Lanka. Ten kandidoval za hnutí Úsvit a získal více hlasů než poslankyně za ODS. Do voleb jde Martin Lank i letos, a to na kandidátce Realistů

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

Motocyklista skončil na zemi

Chotěboř - V úterý 17. října odpoledne kolem šestnácté hodiny došlo k dopravní nehodě v Chotěboři.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení