VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Starosta rychle rostoucího Ždírce už kandidovat nebude

Ždírec nad Doubravou – Celkem čtyři politické strany a hnutí se ucházejí o posty v patnáctičlenném zastupitelstvu ve Ždírci nad Doubravou, které patří k nejrychleji se rozvíjejícím městům na Havlíčkobrodsku. Současný starosta Jan Martinec (SNK), jehož práci pro město ocenil i Senát, už ale kandidovat nebude.

1.9.2018
SDÍLEJ:

Ždírec se rozrůstá a mění, ale starosta Jan Martinec (na snímku uprostřed) říká, že v nejlepším je třeba přestat a kandidovat na vedení radnice už nechce.Foto: Deník / Štěpánka Saadouni

V letošních komunálních volbách kandidují tyto strany: Občanská demokratická strana, KDÚ-ČSL, Sdružení nezávislých kandidátů Ždírec nad Doubravou a KSČM. Současný starosta Jan Martinec se ale o pozici starosty ucházet již nebude, chce být maximálně členem zastupitelstva. „Myslím si, že v nejlepším se má přestat. Po 7 volebních obdobích a téměř 29 letech v čele města přenechám rád funkci lídrovi kandidátky nezávislých stávajícímu místostarostovi města,“ konstatuje starosta Martinec. Jak dodává, za 28 let společně se zastupiteli a občany vybudovali úplně jiný Ždírec.

Podařilo se vytvořit podmínky pro bytovou výstavbu a tím přilákat nové obyvatele, podstatně rozšířit obchodní a zdravotní služby, vybudovat zázemí pro seniory, zajistit dostatečnou kapacitu mateřské školy pro děti od dvou let věku, vybudovat krásnou plně vybavenou základní školu, vytvořit výborné podmínky pro místní podnikatele, vybudovat dvě průmyslové zóny, ve kterých působí na třicet firem.

„Plány jsem v 38 letech měl velké a troufám si říci, že se všechny podařilo naplnit. Cílem mým a mých kolegů bylo vytvořit dobré podmínky pro život občanů a jsem přesvědčen, že toto se podařilo. A to je to hlavní. Práce na rozvoji města nemá konec, to je stálý proces. Ale za časové období, kdy jsem měl možnost tento rozvoj ovlivnit, jsem s plněním plánu spokojen. Předpokládám, že mým nástupcem bude stávající místostarosta, který pro město pracuje již dvanáctým rokem a je plně obeznámen s veškerou problematikou. Co mu popřát? Stejně dobrý kolektiv zastupitelů a zaměstnanců města, jako jsem měl za svými zády já. V dobrém kolektivu je základ úspěchu,“ dodává starosta Martinec.
Věrně sloužím obci

Pravda je, že Ždírec patří k nejrychleji rostoucím městům na Havlíčkobrodsku. Senát ocenil na slavnostním setkání loni koncem září ve Valdštejnském paláci dlouholetou práci starostů a starostek z celé České republiky. Účastnili se ho starostové, kteří stojí v čele města a obcí nepřetržitě dvacet a více let. Za Havlíčkobrodsko si pamětní list s titulem Věrně sloužím obci, odvezl z Prahy právě starosta Jan Martinec ze Ždírce nad Doubravou.

Velký rozvoj zaznamenala obec v období po druhé světové válce. V roce 1945 žilo v obci 600 obyvatel, v roce 1965 to bylo 1450 obyvatel, v roce 1990 již 2989 obyvatel. V roce 1995 obdržela obec Ždírec nad Doubravou z rukou předsedy Poslanecké sněmovny PČR znak a prapor. V roce 2000, přesně 19. ledna, udělil předseda Poslanecké sněmovny PČR obci titul město.

Ždírec nad Doubravou je též znám svou průmyslovou zónou. Od roku 1997 zde byly vybudovány areály 15 firem z oboru dřevařství, stavebnictví, potravinářských technologií, strojírenství a zpracování plastů, ve kterých našly svoje zaměstnání stovky lidí. Tato zóna se postupně rozšiřuje a je k dispozici dalším domácím i zahraničním investorům. Ždírec nad Doubravou je centrem dřevařského průmyslu České republiky.

Minulé volby vedli nezávislí

Současné zastupitelstvo ve Ždírci tvoří:Jiří Pavlíček, Ing., SNK Ždírec n.D., Jan Martinec, SNK Ždírec n.D.,Bohumír Nikl, Ing., SNK Ždírec n.D.,Jan Matějka, Ing., SNK Ždírec n.D. Josef Marek, SNK Ždírec n.D., Jiří Uchytil, Ing., SNK Ždírec n.D.,Jiří Souček, Ing., SNK Ždírec n.D., Jan Marek, Mgr., SNK Ždírec n.D., Martina Hamederová, SNK Ždírec n.D., Jiří Dobiáš, SNK Ždírec n.D., Aleš Bažout, ODS. Tomáš Kasal, Ing., ODS., Martin Štěpánek, KSČM. Josef Bříza, KSČM a František Němec, Ing., KDU-ČSL. Z toho jasně vyplývá, že v posledních komunálních volbách dali voliči ve městě jednoznačně přednost nezávislým kandidátům, před politickými stranami.

V současné době kandidují do komunálních voleb Sdružení nezávislých kandidátů Ždírec nad Doubravou (ing. Bohumír Nikl), KSČM (Martin Štěpánek), ODS (Aleš Bažout) a KDÚ –ČSL (ing. František Němec).

Jedničkou na kandidátce KSČM pro letošní komunální volby je majitel stavební firmy Martin Štěpánek. „O funkci starosty neuvažuji. Neměl bych na to čas. Mám stavební firmu. Pracovat chci jen v zastupitelstvu. Myslím, že do budoucna by radnice ve Ždírci měla pokračovat v nastaveném trendu, zaměřit bychom se měli na opravy komunikací. Ve Ždírci se žije dobře, doufejme, že to tak bude i dál,“ sděluje Martin Štěpánek.

Sportoviště, chodníky, parcely

Jedničkou na seznamu Sdružení nezávislých kandidátů Ždírec nad Doubravou je ing. Bohumír Nikl. „Na post starosty kandiduji za Sdružení nezávislých kandidátů Ždírec nad Doubravou. Občané Ždírce rozhodnou o tom, kolik zastupitelů bude v novém volebním období z našeho sdružení a z ostatních stran. Následně se rozhodne, kdo bude zvolen jako starosta města na další čtyři roky,“ říká o sobě současný místostarosta.

Za nejdůležitější považuje Nikl věnovat se dokončení současných investičních akcí. Nyní ve městě probíhají stavební práce na jednom z velkých a prioritních projektů ve Ždírci, a to je přístavba základní školy. V tomto projektu jde o rozšíření kapacity školy o 5 nových kmenových učeben a 3 nové odborné učebny, včetně potřebného zázemí. Tato přístavba základní školy za více jak 78 miliony korun bude dokončena v září roku 2019. Následovat bude výstavba nového školního multifunkčního hřiště.

„Je třeba také dokončit projekty, které jsou finančně podpořeny z MAS Havlíčkův kraj. Jedná se výstavbu cyklostezky v ulici Chotěbořské do průmyslové zóny, nákup elektromobilu pro sociální služby a výstavbu přechodu pro chodce na Kohoutově,“ zdůrazňuje Nikl a s tím, že v novém volebním období je nutné připravit další stavební pozemky a mladým rodinám nabídnout výhodné podmínky pro výstavbu, podpořit a rozšířit služby pro občany Ždírce a místních částí.

„Je třeba se intenzivně věnovat výstavbě cyklostezky na Údavy a na Sobíňov, hledat dotační možnosti na výstavbu nového zázemí pro hasiče a jednotku JPO II. Pro rozvoj kulturního dění ve Ždírci je nutné zrekonstruovat kino a knihovnu, vyprojektovat a postavit kulturní multifunkční objekt,“ dodává Nikl. Nezbytné je také se věnovat bezpečnosti chodců, to jest výstavbě chodníků podél komunikací, instalaci měřičů rychlosti na frekventovaných silnicích, plánovaně opravit a zrekonstruovat místní komunikace ve Ždírci a v místních částech. „Důležitá je péče o životní prostředí jak v intravilánu, tak extravilánu obce. Jedná se o výsadbu a revitalizaci zeleně, o obnovu a rekonstrukci rybníků. Spolupráce s místními spolky bude směřovat na podporu práce s dětmi a mládeží,“ podotýká Nikl.

Jedničkou na kandidátce ODS je ve Ždírci Aleš Bažout. „Určitě bychom chtěli dokončit rekonstrukci školy, následně u školy vybudovat moderní zázemí a sportovní hřiště. Chceme pokračovat ve výstavbě cyklostezek, které jsou důležité jak pro bezpečnost cyklistů, tak i chodců. Samozřejmě bychom chtěli pokračovat v přípravě stavebních parcel, abychom ve městě udrželi mladé rodiny a město se mohlo rozvíjet,“ přibližuje ve stručnosti Aleš Bažout volební program ODS pro Ždírec.

Autor: Štěpánka Saadouni

1.9.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 18 000 Kč Prodavači potravinářského zboží prodavač/ka. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 6. Poznámka: - příjemné vystupování, samostatnost, spolehlivost, flexibilita, zdravotní průkaz pracovníka v potravinářství, výhodou praxe, - příprava a prodej zboží, obsluha zákazníků, spolupráce s vedením prodejny, Osobní kontakt možný po předchozí tel. domluvě.. Pracoviště: Zeman maso-uzeniny, a.s. - h.brod, Masarykova, č.p. 3552, 580 01 Havlíčkův Brod 1. Informace: Simona Novotná, +420 724 841 540. Doprava a logistika - Doprava a logistika Pomocní pracovníci v dopravě a 16 000 Kč Uklízeči veřejných dopravních prostředků uklízeč/ka vlakových souprav. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 16000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: - 12-ti hodinové směny (denní / noční), - úkolová mzda, - možnost prodloužení prac. poměru, Osobní kontakt možný po předchozí tel. domluvě.. Pracoviště: K.h. + h., s.r.o. - vlakové nádraží havlíčkův brod, U Topíren, č.p. 3886, 580 01 Havlíčkův Brod 1. Informace: Lucie Fikarová, +420 723 385 383. Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 90 Kč Číšníci a servírky číšník / servírka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 90 kč, mzda max. 100 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: časová flexibilita, praxe výhodou, Osobní kontakt možný po předchozí tel. domluvě.. Pracoviště: Atos, spol. s r.o. ledeč nad sázavou, Husovo náměstí, č.p. 139, 584 01 Ledeč nad Sázavou. Informace: Radek Mysliveček, +420 739 290 456. Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 90 Kč Prodavači textilu, obuvi a kožené galanterie prodavč/ka obuvi. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 90 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: prac. doba dle domluvy s vedoucí prodejny (cca 50 - 60 hod měsíčně, otevírací doba prodejny 8:00 - 17:30 hodin), dále za případnou nemoc nebo dovolenou vedoucí prodejny, Osobní kontakt možný po předchozí tel. domluvě.. Pracoviště: Bohumil svoboda - pracoviště, Havlíčkovo náměstí, č.p. 158, 580 01 Havlíčkův Brod 1. Informace: Lukáš Svoboda, +420 739 428 493.

Videosouhrn 22.–23. září 2018

Plavání s policejními želízky a vrhání slaměného balíku v sukni: videa víkendu

Pokládání základního kamene sportovní haly ve Světlé.
17

Ve Světlé položili základní kámen nové sportovní haly

Rozhledna, nový kulturák nebo knižní zahrada: tak vidí budoucnost studenti

Havlíčkův Brod – Deset tisíc hodin práce, 300 hodin konzultací nebo 700 hodin 3D tisku, to vše stojí za výstavou Vize Havlíčkova Brodu, kterou si mohou obyvatelé Brodu prohlédnout ještě o tomto víkendu v brodském AZ centru.

Požár kulturního stánku a co všechno chybí Praze: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve dnech 19. až 21. září 2018.

Dorostenci po výprasku na Kometě bodovali naplno

Dorostenci Bruslařů si chtěli napravit reputaci po extraligové vysoké porážce na Kometě Brno. To se jim povedlo na jedničku. Z Tábora si přivezli všechny čtyři body, i ten bonusový. Doma pak v derby s jihlavskou Duklou brali body tři. Bonusový získal po nadstavbové části soupeř.

Ledečská rezerva se propadla na čtvrté místo

Okresní přebor se začíná vyrovnávat a vedoucí celky se mění. Ledečské béčko získalo z posledních dvou zápasů pouze bod a propadlo se na čtvrtou příčku. Zato Herálec už natáhl šňůru vítězství na pět zápasů v řadě a vyšvihl se na vedoucí pozici. Staré Ransko a Kožlí si drží neporazitelnost a opanují druhé a třetí místo.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT