Prvním vánočním děťátkem se letos stal Samuel Souček. Na svět se podíval přesně deset minut před polednem. Maminka Magdalena Ingrová byla šťastná, i když trošku unavená.

„Kontrakce trvaly skoro dvanáct hodin. Samotný porod jsme zvládli za patnáct minut,“ svěřila se sympatická blondýnka, která se svým partnerem Liborem Součkem žije v Rousměrově na Žďársku.

Klučík, který spatřil světlo světa právě na Vánoce, trochu překvapil. „Čekali jsme totiž, že se narodí dřív,“ řekla čtyřiadvacetiletá maminka. To, že je Štědrý den, si ještě pořádně neuvědomila. „Zatím mi to nedochází. Ale jsem ráda a cítím se moc dobře,“ vyznala se.

Počítali s holčičkou

Je to jejich první dítě a partner byl u porodu. „Kdyby tam nebyl, nevím, jak bych to zvládla. Myslela jsem si, že to bude jednodušší,“ přiznala. „Byl hodně statečný,“ dodala s úsměvem.

Samuel se v přítomnosti fotografa choval hezky a po celou dobu spal. „Snad bude tak hodný i později,“ doufá Magdalena.

Po chvilce prozradila, že na začátku těhotenství počítali s holčičkou. „Měli jsme připravených několik dívčích jmen. Až v pátém měsíci jsme se dozvěděli, že to bude nakonec kluk. A vybrat pro něj jméno nebylo vůbec lehké,“ směje se čerstvá maminka a přiznává, že se s partnerem nemohli dohodnout. „Ve hře byl kromě Samuela také Jakub, Ondřej a Kryštof. Nakonec jsme ale dospěli k názoru, že Samuel není tak obvyklé jméno,“ vysvětlila.

Magdalena se na Vysočinu přistěhovala z Brna, zatím tady nemá moc známých. V dnech těsně před porodem ji tak nablízku stála především rodina partnera a na telefonu ji neustále psychicky podporovali její rodiče. Na malého Samuela se těší i Magdalenina sestra. „Té se před dvěma měsíci narodila holčička,“ podotkla.

První miminko hlavně tatínek prý oslaví, jak se patří. Na to, jak si klučíka doma užijí, se už oba těší. „Libor je ten správný chlap. Bude dobrý a hodný táta,“ dodává s dojetím Magdalena.