Kruhový objezd měl stát asi dvacet milionů. Podle starosty Martina Kamaráda firma vysvětluje svoje požadavky zdražováním materiálu.

„Musíme si ujasnit jak budeme postupovat, protože pak výběrová řízení, kde nám jde o cenu stavby, nemají smysl,“ konstatoval starosta. Podle názoru živnostníka Pavla Kocmana z Havlíčkova Brodu na tom není nic divného. „Já už zákazníkům odmítám říkat cenu předem. Ne proto abych je podváděl, ale protože ji sám neznám. Ceny materiálu se mění nejen z měsíce na měsíc, ale skoro ze dne na den samozřejmě směrem nahoru,“ vysvětlil živnostník.

Stavba kruhového objezdu v Přibyslavi už začala
Nohu z plynu. U Přibyslavi staví kruhový objezd za dvacet milionů

Kruhový objezd firma staví na silnici první třídy číslo 19 nedaleko vlakového nádraží směrem ke Žďáru nad Sázavou. Cílem je napojit na něj bezpečně nově sídliště Pod Bramborárnou. Stavba začala asi před měsícem. Na silnici jsou semafory, místem se projíždí kyvadlově,“ upřesnil místostarosta Michael Omes. Kruhový objezd se staví etapách. „V té první dělnici pracují na silnici směrem k sídlišti, koncem srpna to bude v opačném směru,“ doplnil starosta. Nejdřív začaly práce u výjezdu z kovovýroby Neuffe. Silnici stavební stroje rozšiřují a upravují. V plánu je zpevnění břehu a opěrná zeď. „Pro nás to bude výhoda. Už aby kruhák byl," řekl už loni na podzim Deníku Petr Adam, asistent jednatelů firmy.

Podobnou situaci se zdražováním jako u kruhového objezdu už Přibyslav zažila jednou při stavbě kolumbária. Kolumbárium určené k ukládání uren s popelem zemřelých mělo původně stát necelých pět milionů. Než se městu podařilo najít firmu ochotnou kolumbárium postavit, cena stoupla již na devět milionů. Firma, která kolumbárium stavěla chce nyní zas peníze navíc. Podle starosty jde o několik set tisíc.