Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Stavba průtahu Chotěboří by měla začít asi za dva měsíce

Chotěboř – Na další etapu stavby silničního průtahu se už připravuje Městský úřad v Chotěboři.

27.1.2015
SDÍLEJ:

Náročná stavba průtahu Chotěboří začala už v roce 2011 v Zámecké ulici.Foto: Deník/Archiv

„Rozpočtované náklady na stavbu jsou hrazeny částečně Krajem Vysočina ve výši 24 milionů korun, město Chotěboř se bude podílet částkou 16 milionů korun," informoval starosta Chotěboře Tomáš Škaryd.

Tentokrát stavba průtahu povede ulicí Krále Jana. Předpokládané zahájení stavby je podle starosty duben 2015. Nepůjde ale jen o stavbu průtahu, poněvadž společnost Vodovody a kanalizace Havlíčkův Brod zahájí i práce na výměně vodovodního potrubí v ulici Krále Jana od křižovatky s Havlíčkovou ulicí. „Celková délka úseku, který se bude upravovat, činí 2,276 kilometru," upřesnil starosta. Důležitou otázkou je financování. „Investiční akci bude financovat z rozpočtu a z dotace Kraj Vysočina, město Chotěboř podá žádost u Státního fondu dopravní infrastruktury," doplnil informace chotěbořský starosta. Stavba průtahu ještě nezačala, ale ze strany občanů se objevují některé připomínky a návrhy. Jedna se týká například stavby chodníků. „Zajímalo by mě, zda nově budované chodníky u nového průtahu budou zároveň sloužit i jako stezka pro cyklisty. Bylo by to asi vhodné. Následně uvažovaná cyklistická stezka by na ni dále mohla navazovat," navrhl radním například Pavel Kejř z Chotěboře. Stejně tak obyvatelům Chotěboře není jasné, proč chodníky vedou jen k některým firmám a k jiným zase ne.

Cyklostezka naváže na chodník

„Podél průtahu bude vybudovaný chodník až k společnosti ALTEC spol. s r.o. Chotěboř. Na vybudování tohoto chodníku byla podána žádost o dotaci na Státní fond životního prostředí. Při získání dotace na bezpečný chodník v rámci udržitelnosti projektu nebude možné oficiálně povolit smíšený provoz na tomto chodníku," vysvětlila Zdenka Pospíchalová, vedoucí odboru investic a majetku města Chotěboř.

Proč plánovaný chodník vede jen k některým firmám, je podle městského úřadu proto, že podle jejich vedení zaměstnanci těchto firem mají zajištěnou dopravu do zaměstnání a chodník nepožadují.

V současné době se zpracovává projekt k územnímu řízení na prodloužení toho chodníku až k autobusové zastávce naproti společnosti ALKA HOLDING spol s r.o., na protější straně konce chodníku bude navazovat cyklostezka se smíšeným provozem chodců a cyklistů.
V rámci stavby průtahu Chotěboří dojde k některým změnám. Například bude vybudována okružní křižovatka U Herrmanna, bude opravena celá komunikace v délce 2,7 kilometru, dále dojde k opravě silničních přechodů, parkovacích míst a bude vybudována část nového chodníku v délce přes jeden kilometr. „V Chotěboři dojde také k úpravě části místních komunikací i k výměně veřejného osvětlení.

Koordinační situace celé investiční akce je zveřejněna v současné době na webových stránkách města, celá stavba průtahu v ulici Krále Jana by měla skončit v říjnu 2015," doplnil starosta. Stavba průtahu je v Chotěboři důležitou investiční akcí číslo jedna již několik let, konkrétně od roku 2011. První etapa stavby začala v ulici Zámecká. Na první etapu stavby průtahu vypsalo město Chotěboř výběrové řízení. Stavba byla zahájena na jaře 2011, šlo o stavbu zhruba za dvě desítky milionů korun. V roce 2012 stavba průtahu pokračovala směrem do centra města. Tato část stavby stála 47 milionů korun.

Nová kanalizace

Z toho největším investorem byla společnost Vodovody a kanalizace, město a Kraj Vysočina se podílely zhruba jednou čtvrtinou. Uzavírky zkomplikovaly dočasně i život cestujícím autobusy. Dočasně totiž byly z náměstí odstraněny autobusové zastávky. Součástí stavby průtahu je pokaždé výměna kanalizace a vody včetně přípojek do objektů, oprava komunikace, vybudování parkovacích míst, chodníků a zpevněných ploch, nakonec i výměna veřejného osvětlení. Ke stavbě průtahu městem vede hned několik důvodů. Zmírnit složitou dopravní situaci ve městě, současně s tím provést rekonstrukci kanalizace, která je potřebná už delší dobu, stejně jako rekonstrukce veřejného osvětlení.

Autor: Štěpánka Saadouni

27.1.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Spisovatelka Petra Braunová dá před volbami přednost knihám.
1

Spisovatelka Petra Braunová: Nevolím, není koho

Učitelka Alena Slavíková.

Učitelka v důchodu měla při volbě jasno

AUTOMIX.CZ

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Volím stranu, co myslí na vzdělání, chci na gympl, padlo při volbách v BAN!u

Havlíčkův Brod – Osmnáct jim sice bude až za pár let, ale už ve čtvrtek 19. října si poprvé vyzkoušely vhodit svůj hlas do volební urny. Řeč je o dětech, které jsou klienty havlíčkobrodského Nízkoprahového klubu BAN! při Oblastní charitě Havlíčkův Brod a které si právě v klubu mohly na vlastní kůži vyzkoušet, jak to ve volební místnosti vlastně chodí.

Hlasování začalo, otevřelo se 1 137 volebních místností

Vysočina – Úderem páteční čtrnácté hodiny, kdy v celé zemi začaly letošní sněmovní volby, se na Vysočině otevřelo 1137 volebních místností. Voliči, kteří do nich přicházejí, mohou odevzdávat své hlasy 419 kandidátům, kteří kandidují na kandidátních listinách 24 volebních stran.

Ostrov patří v Havlíčkově Brodě opět knihám

Havlíčkův Brod - Kulturní dům Ostrov v pátek opět ožil Podzimním knižním veletrhem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení