„Krytý bazén město provozovat nemůže, stavět ho nemá cenu, v nejbližším okolí jsou tři, ovšem letní koupaliště by v Chotěboři být do budoucna mohlo," konstatoval starosta Tomáš Škaryd.

Jak se bude tento problém v příštích letech řešit, bude podle starosty záležet na ekonomické analýze, zda se investiční akce vyplatí, ale i na postoji zastupitelů a dalších chotěbořských spolků a organizací. Starosta uvedl hned konkrétní příklad. „Loni jsem přišel s návrhem vybudovat u chotěbořské přehrady pláž. Někteří zastupitelé to považovali za zbytečné mrhání financemi. Navíc vodní nádrž je majetkem chotěbořských rybářů, kteří sice nebyli proti. Ale s ohledem na fakt, že přehrada slouží i k chovu ryb, neukázal se tento krok nakonec jako moc šťastný. Protože tam, kde se chovají a krmí ryby, se občas kvalita vody ke koupání zhoršuje," vysvětlil starosta.

Nicméně chce město zatím vyjít vstříc aspoň různým spolkům, které mají zájem jezdit pravidelně do krytého bazénu v Havlíčkově Brodě, protože plavání využívají například ke zdravotní rehabilitaci. Jistým řešením by podle starosty Škaryda byl například nákup vícemístného vozidla, kterým by se mohli zájemci o návštěvu krytého bazénu do Brodu v určitých dnech dopravit.