Výuka tady začala v pondělí 3. října 1949. „První dva roky se vyučovalo v budově brodského gymnázia. Prvními žáky se stalo 23 vyučených zedníků a tesařů, z nichž osmnáct v červnu 1953 složilo maturitní zkoušku. Od roku 1951 slouží pro výuku stavební školy budova v Jihlavské ulici,“ zavzpomínal na na historii ředitel školy Ladislav Fiala.

Od té doby zaznamenala škola řadu proměn. Nejvýraznější posledního desetiletí je zahájení výuky učebních oborů od školního roku 2016/2017. „Během roku 2016 se otevřela na školním dvoře moderní hala, která slouží pro odborný výcvik a praxi. Ve škole jsou nově otevřeny učební obory, jako je instalatér, zedník, tesař, montér suchých staveb, malíř a lakýrník. Vedle toho nabízí škola dva maturitní studijní obory, tradiční stavebnictví a obor technické lyceum s dvacetiletou tradicí a řadou velmi úspěšných absolventů,“ konstatoval ředitel.

Letošní oslavy odstartovaly výstavou na začátku září a vyvrcholí v sobotu 21. září dnem otevřených dveří v prostorách školy a slavnostním večerem v Kulturním domě Ostrov v Havlíčkově Brodě. V rámci dne otevřených dveří zavítají do školy například absolventi, kteří uspěli ve Studentském projektu Stavby Vysočiny. Výstava v Havlíčkově domě se zaměřuje na posledních deset let v historii školy. Návštěvníci uvidí jakým rozvojem škola prošla i úspěchy žáků, kteří se od roku 2009 prosadili v nejrůznějších soutěžích na okresní, krajské i celostátní úrovni. Součástí budou výtvarné práce dětí základních škol, vyhodnocení nejlepších prací na závěr výstavy. Oslavy zahrnují také také akce pro základní školy včetně komentovaných prohlídek v budově stavební školy.