Ke stávce základních a mateřských škol, kterou odbory vyhlásily na pondělí sedmadvacátého listopadu, se v Havlíčkově Brodě připojí téměř všechna školská zařízení zřizovaná městem. „Do stávky se zapojí Mateřská škola Korálky, Základní a mateřská škola Wolkerova, Základní a mateřská škola Konečná a také základní školy Štáflova a Nuselská,“ upozornila ve čtvrtek na sociálních sítích havlíčkobrodská radnice.

Všechny jmenované školy včetně školních jídelen, družin a klubů tak zůstanou v pondělí zavřené. Rodičům dětí mají školy dát o uzavření vědět prostřednictvím školních komunikačních systémů.

Ilustrační foto
Stávka škol 2023: v Pelhřimově se připojí hlavně jídelny a školky

Naopak v plném provozu zůstanou Základní škola V Sadech, Základní umělecká škola J. V. Stamice a AZ Centrum, středisko volného času.

Celodenní výstražnou stávku vyhlásily na pondělí sedmadvacátého listopadu školské odbory kvůli chystaným škrtům v rozpočtu pro školství. „Zaměstnanci škol si uvědomují komplikace, které tento krok může způsobit, nicméně věří, že rodiče dětí a žáků pochopí důvody, které je vedou k připojení se ke stávce,“ doplnilo město.

Řidiči vjedou na nově vybudovaný obchvat města začátkem prosince. Foto: poskytlo ŘSD
Je téměř hotovo. Řidiči vjedou na nový obchvat Brodu za necelé tři týdny