Lídrem patnáctičlenné kandidátky je stávající starosta města Jan Štefáček, který byl do současného zastupitelstva zvolen za Sdružení nezávislých kandidátů Přibyslav.

„Pod hlavičkou ANO kandiduji do zastupitelstva jako nestraník. Členy hnutí nejsou ani ostatní zbývající kandidáti," uvedl Štefáček.

Přibyslav není jediným městem Havlíčkobrodska, kde se kandidátky hnutí ANO objeví. „Jisté je, že plně obsazené kandidátky postavíme také v Havlíčkově Brodě a Ledči nad Sázavou," poznamenal šéf havlíčkobrodské oblastní organizace hnutí ANO Jan Nosek. „Figurují v nich převážně lidé bez stranické příslušnosti, ale jsou na nich i lidé, kteří jsou členy našeho hnutí," pokračoval Nosek. Na otázku Deníku, kdo ANO v Havlíčkově Brodě a Ledči nad Sázavou do voleb povede, ale odpovědět nechtěl. „Zatím by to bylo předčasné, ostatně 5. srpna se to veřejnost dozví," dodal.

Při sestavování kandidátních listin v Havlíčkově Brodě a Ledči nad Sázavou to bylo hnutí ANO, které vybrané osobnosti s nabídkou kandidovat oslovilo. „V Přibyslavi to ale bylo jiné. S nabídkou se ozval přímo Jan Štefáček. Posoudili jsme ji, zhodnotili jsme jeho dosavadní působení v komunální politice v Přibyslavi a nakonec došlo k vzájemné dohodě," řekl Nosek.

Krajský manažer hnutí ANO Lubomír Nechvátal sdělil, že kandidátky postaví hnutí i v dalších oblastech Vysočiny. „Havlíčkobrodsko není a nebude jediné. Dá se říci, že ANO bude v říjnu o hlasy voličů usilovat ve všech okresech Kraje Vysočina," podotkl Nechvátal.

Jak Deník zaznamenal, v inzertní rubrice červencového vydání měsíčníku Přibyslavský občasník již vyšlo půlstránkové obrazové sdělení o angažmá hnutí ANO v přibyslavským komunálních volbách.

Reklama, jen s mírnou úpravou převzatá z bilboardů parlamentních voleb, uvádí, že ANO se chce od podzimu podílet na vedení samosprávy. „Nabízíme zkušenosti i nové přístupy. Budeme s vámi!", hlásí palcové titulky a slibují, že ve městě po volbách „bude líp", protože místní ANO „otevře radnici občanům." Pod těmito sliby není nikdo podepsán.

Lidé volební ANO glosují s humorem

Volební reklama se stala terčem komentářů a dokonce i úsměvů. Ty glosují, že „nové přístupy" a lepší budoucnost Přibyslavi slibuje funkcionář, který v dlouhém polistopadovém období byl buďto druhým nebo, a to převážně, prvním mužem města. Komentují také politický turismus Jana Štefáčka – zprvu za ODS, potom za „nezávislé" a nyní již za třetí volební subjekt.

Zákon o volbách stanoví, že sdružení nezávislých kandidátů, jakým je ve městě nyní například Přibyslav 2014, vedené předsedou představenstva akciové společnosti Osiva Havlíčkův Brod a bývalým přibyslavským radním Václavem Zábranou, musí nejdříve shromáždit 281 podpisů, aby vůbec mohlo kandidovat, zatímco dosud v Přibyslavi neexistující buňka ANO nepotřebuje podpis žádný.

Ve sněmovních volbách Babišovo ANO skončilo v Přibyslavi daleko za celostátním úspěchem a získalo jen 13,9 procenta hlasů.
Více bodovala každá z trojice prvních stran, tedy ČSSD, KDU-ČSL a KSČM.