Ty na první Ledeč nad Sázavou ztrácejí čtyři body. „Zapracovali jsme do týmu mladší hráče a kromě dvou zápasů jsem s podzimní částí spokojený," říká na úvod štocký trenér Tomáš Karlík.

Jeho svěřenci sice hned v prvním kole pohořeli u nováčka z Kostelce nad Jihlavou, kde prohráli vysoko 4:1, ale hned v následujícím kole doma vyprovodili výpraskem 8:2 Jiřice, které budou na jaře hrát o udržení v soutěži. Potom následoval zisk dvanácti bodů v řadě za vítězství nad Chotěboří B, Budíkovem, Tisem a Humpolcem B. Vystřízlivění přišlo v Košeticích, kde Štoky prohrály 5:2.

„V Košeticích a domácí zápas s Černovicemi (3:3) byly naše podzimní nepovedené zápasy," má jasno Karlík a dodává: „Naopak nejlépe jsme zahráli v prvním poločase proti Ledči, ale ve druhém soupeř ukázal, že si jde jasně za svým postupovým cílem. Čtvrtou Mírovku jsme potrápit nedokázali, protože jsme nebyli kompletní a prohráli 4:1." Další povedené zápasy odehrály Štoky doma proti kvalitní Lípě a především v Horní Cerekvi.

„Tam jsme v poločase prohrávali 1:0, museli jsme dvakrát střídat a zranil se nám gólman. Přesto jsme dokázali zápas otočit, čehož si moc cením," podotýká trenér Štoků. V závěru podzimu následovala povinná výhra nad trápící se Lučicí 4:1 a v předehrávaném jarním kole přišla odplata Kostelci nad Jihlavou 3:2.

Zimní přípravu Tomáš Karlík zahájil se svými hráči už ve středu.

„Loňská zimní příprava byla podceněna, proto budeme v úvodu hodně běhat, abychom nabrali fyzickou kondici. Na podzim jsme inkasovali hodně gólů, proto se zaměříme na obrannou fázi a pokusíme se přejít na zónové bránění, které si budeme chtít vyzkoušet na turnaji v Humpolci, kde se odehraje tradiční Bernard cup," dodal Karlík.