Štoky přišly o první místo. Podruhé padly

Štoky přišly o vedení v tabulce I. B třídy. Ve 22. kole podruhé na jaře prohrály, když nestačily na ždíreckou rezervu a padly 4:0. Na čele je vystřídal Humpolec B. Odehrály se ještě další derby. Habry jen těsně porazily Lučici, když se trefily až dvě minuty před koncem zápasu. Rozsochatec si poradil s trápícím se Pohledem 4:2 a Herálec si vyhrál s Tisem 5:3.

22.5.2018

Fotbalisté Štoků (v modrém) prohráli na jaře teprve podruhé, a hned se museli poroučet z vedoucí pozice tabulky Vystřídal je Humpolec B.Foto: archiv Deníku

HABRY – LUČICE 1:0
První poločas byl vyrovnaný se šancemi na obou stranách. Nebylo jich ale moc, hrálo se spíš od vápna k vápnu. Bylo to hodně bojovné. Domácí nastřelili břevno a tyč. Hosté se zase prezentovali povedenými střelami. Prvních deset minut druhého poločasu byli domácí lepší, ale pak přestali absolutně hrát a ve zbytku zápasu měla jasnou dominantu Lučice. Ta měla i trochu smůlu, že její akce se domácím podařili překazit ofsajdovou pastí. Jedna branka nebyla uznána pro ofsajd, ve kterém se ocitl Císař. Pak přišlo velké štěstí pro Habry. Střela Milana Vlčka se od břevna odrazila k Vavřičkovi a ten poslal balon do sítě a domácím vystřelil tři body. „Víc by asi zápasu slušela remíza, ale fotbal někdy nemá logiku. Z naší strany to byl hrozný výkon,“ uznal domácí kouč Jiří Černý.

Gól: 88. Vavřička. Rozhodčí: Burza. ŽK: 2:2. Diváci: 100. Poločas: 0:0. Habry: V. Krátký – R. Krátký, Řezníček, P. Vlček, Bernat – Klouček, Desenský, Fanta, Vavřička – Bělák (46. M. Vlček), Bártík (58. Vlášek). Lučice: Rýdl – Mazuch, Krupička, Pavlík, Zvolánek – Císař, Kolář, Lančarič, Vrána – Blažek, Hübner.

HUMPOLEC B – ST. RANSKO 7:1
Lídr tabulky začal zápas dobře, v 7. minutě prošel z levé strany Málek a prostřelil Kadlece. Ve 3. minutě to bylo po útočném výletu beka Doležala už 2:0. Staré Ransko hrozilo jen z rychlých protiútoků, gólu se dočkalo po půlhodině hry. Centr Zvolánka si srazil do vlastní branky Fikar. Vzápětí ale unikl Kratochvíl a Beránek upravil na 3:1. Po přestávce už na hřišti existovalo jen jedno mužstvo. Převahu domácích třikrát využil Beránek, výsledek podtrhl po pohledné akci střídající Eremka.

Góly: 7. Málek, 13. Doležal, 34., 48., 73. a 75. Beránek, 85. Eremka – 31. Zvolánek. Rozhodčí: Fryč. ŽK: 1:1. Diváci: 40. Poločas: 3:1. Staré Ransko: Kadlec – J. Pecina, Říha, Mišinger, Mrštík (72. O. Pecina), Jaroš, F. Dymáček, Janáček, Zvolánek, Nepovím, J. Dymáček.

N. RYCHNOV – LÍPA 4:4
Domácí zaspali začátek a brzy prohrávali o dvě branky. Z otočky se trefil Rosecký a po dorážce trestného kopu Havel. Pak snížil M. Faltýnek a o vyrovnání se po přihrávce Březiny postaral T. Faltýnek. Nový Rychnov byl v závěru poločasu lepší, T. Faltýnek ale dvě šance neproměnil. Na další gól se tak čekalo až do 58. minuty, kdy se ujala střela ze dvaceti metrů v podání hostujícího Krpálka. Pak domácí zase zabrali a skóre otočili. Penaltu proměnil M. Faltýnek, z vápna se přesně k tyči trefil Šustr. Konečnou remízu obstaral ranou ze dvaceti metrů Krpálek, míč si našel cestu do šibenice.

Góly: 25. a 62. M. Faltýnek (druhý PK), 36. T. Faltýnek, 65. Šustr – 11. Rosecký, 21. Havel, 58. a 76. Krpálek. Rozhodčí: Maar. ŽK: 0:3. Diváci: 50. Poločas: 2:2. Lípa: Vašák – Prokš, Michal Fejt (20. Kutlvašr), Bouda, Havel, P. Souček, Matěj Fejt, R. Souček, Rosecký, Krpálek, Morkus.

ROZSOCHATEC – POHLED 4:2
V prvním poločase měli domácí více ze hry. Vytvářeli si i dost šancí, ale třikrát Martina Vence vychytal Růžička a jednou lapil nebezpečnou hlavičku Rozsochatce. Ve 26. minutě si domácí útočníci dvakrát vyměnili mezi sebou balon a akci zakončil Martin Venc. Pak ještě přišla jediná šance Pohledu, ale opět úřadoval muž v bráně. Do druhého poločasu vstoupili hosté velkou chybou a hned ve 48. minutě po špatné rozehrávce Pohledu se prosadil Fiala a navýšil na 2:0. O pět minut později už to bylo o tři branky. Po rychlé akci se prosadil opět Martin Venc. Hostům se sice podařilo snížit, když domácí špatně dostoupili pohledské hráče. Ti pak využili i mokrého hřiště, když se trefil Freudenreich. Jenže vzápětí si Rozsochatec vzal po rychlém protiútoku vzal tříbrankové vedení zpět. Na konečný 4:2 zakončil Šnobl střelou z dálky.

Góly: 26. a 53. M. Venc, 48. Fiala, 73. Bílek – 71. Freudenreich, 84. Šnobl. Rozhodčí: Beseda. ŽK: 1:2. Diváci: 80. Poločas: 1:0. Rozsochatec: Špilka – P. Dundáček (70. Běhounek), Pelikán, Šimek (85. Chlubný), Meloun – D. Dundáček, Plodík, Bílek, Sizov – Fiala (68. Jelínek), M. Venc. Pohled: Růžička – Siebenbürger, Pospíchal, Šnobl, Martin Sobotka – Gruber, Klement (12. Šikner), Rérych, Freudenreich – Moučka (77. Miřátský), Michal Sobotka.

ŽDÍREC N. D. B – ŠTOKY 4:0
První poločas přinesl vcelku dobrý fotbal se šancemi na obou stranách. Z branky se ale mohli radovat jen domácí, kteří se prosadili gólem do šatny. Fajt vymotal štockého obránce a centrem našel hlavu Břízy a ten se nemýlil. Branka do šatny donutila trenéra Štoků pozměnit taktiku. Vepředu jeho tým nastoupil se třemi útočníky. Jenže domácím se podařilo pohlídat jejich klíčové hráče, hlavně nebezpečného Žilu. Štoky se snažily, vytvářely si šance, ale nedokázaly je přetavit v branku. V 79. minutě pak střelou ze strany prostřelil vše Zahradník. Pak už hosté hru otevřeli ještě více a domácí chodili do otevřené obrany. Z toho pak pramenily dva góly v rychlém sledu, kdy se dvakrát k tyči prosadil Veselský.

Góly: 44. Bříza, 79. Zahradník, 88. a 89. Veselský. Rozhodčí: Šimek. ŽK: 4:1. Diváci: 55. Poločas: 1:0. Ždírec nad Doubravou B: Fousek – Marek, Pleva, Dočekal (70. Beran), Fajt – Čalkovský, Matějka, Máša, Bříza – Zahradník (80. R. Vomela), Veselský. Štoky: Uhlíř – Miksa, Kunc, J. Dáňa, Šprla – Havel, Bošacký (78. Fic), Koníř, Holík – Žila, Lóži.

HERÁLEC – TIS 5:3
Na začátku zápasu byli hosté lepším týmem a šli také do vedení, ale z ojedinělé akce o chvilku později Buben srovnal. Pak zase hosté měli navrch a šli do vedení, do poločasu ještě z brejku srovnal opět Buben. Po změně stran chtěli hosté jít do vedení, ale domácím se během jedenácti minut podařily vstřelit tři rychlé góly z brejkových akcí. A bylo po zápase. Hosté se sice snažili, ale domácí už jim dovolili jen snížit.

Góly: 20., 43. a 61. Buben, 53. M. Dvořák, 64. Vašák – 15. a 85. Radil, 24. Novotný. Rozhodčí: Sýkora. ŽK: 2:0. Diváci: 80. Poločas: 2:2. Herálec: Nermut – Klement, Ulrich (90. Hrala), Paclík, Ganobjak – Kohout, Král, Vašák – M. Dvořák, Buben (82. L. Dvořák), Ježek (68. Stojan). Tis: Sojka – P. Šidlák (41. M. Kozlík), Novotný, Rosecký, Zezulák – Hortenský (61. Kafka), Benda, Radil, Benák – Bárta (63. Vacek), Pavlas.

22.5.2018 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 22 000 Kč Číšníci a servírky číšník / servírka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 22000 kč, mzda max. 32000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: vyučení v oboru nebo praxe v oboru podmíkou, Osobní kontakt možný po předchozí tel. domluvě.. Pracoviště: Uni, hotel luna, s.r.o. - pracoviště, 584 01 Ledeč nad Sázavou. Informace: Zdeněk Hradecký, +420 734 701 201. Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Operátor strojů a 15 500 Kč Obsluha strojů na výrobu mléčných výrobků pracovník výroby sýrů. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15500 kč, mzda max. 18000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: - min. výuční list (potravinářský obor výhodou), pečlivost, svědomitost, časová flexibilita, - obsluha a sanitace výrobního zařízení, dodržování výrobních postupů, - prac. doba: PO-PÁ 5:30 - 13:30 a 14:00 - 22:00 hodin (v případě zvýšených objemů výroby i SO a NE), Osobní kontakt možný každý pátek v 9-10 hodin.. Pracoviště: Savencia fromage & dairy czech republic, a.s. - tpk-pribina, Hesov, č.p. 421, 582 22 Přibyslav. Informace: Blanka Křížová, +420 727 932 533. Výroba - Výroba Seřizovači 20 000 Kč Seřizovači a obsluha číslicově řízených strojů seřizovač a obsluha číslicově řízených strojů. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: ochota se zahraničními pracovními cestami, částečná znalost RJ a AJ, Osobní kontakt možný každou středu 10-14 hodin.. Pracoviště: Neufe, spol. s r.o. - pracoviště, U Nádraží, č.p. 297, 582 22 Přibyslav. Informace: Karel Hromádka, +420 602 258 236. Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 18 000 Kč Prodavači elektrotechniky, elektroniky a domácích potřeb odborný prodavač/ka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 33000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Osobní kontakt možný po předchozí tel. domluvě.. Pracoviště: Elektro spektrum s.r.o. - hb, Havlíčkova, č.p. 3305, 580 01 Havlíčkův Brod 1. Informace: Pavel Brož, +420 608 666 849.

Pokládání základního kamene sportovní haly ve Světlé.
17

Ve Světlé položili základní kámen nové sportovní haly

V rámci Babího léta v Sázavě vystoupí skupina KEKS

Požár kulturního stánku a co všechno chybí Praze: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve dnech 19. až 21. září 2018.

Svatováclavské slavnosti s Rebelem jsou v plném proudu

Havlíčkův Brod - V sobotu pokračují Svatováclavské slavnosti s Rebelem. Program druhého dne slavností začíná v areálu pivovaru ve 13 hodin a program na pódiu zahájí havlíčkobrodská dechová kapela Rebelka.

Dorostenci po výprasku na Kometě bodovali naplno

Dorostenci Bruslařů si chtěli napravit reputaci po extraligové vysoké porážce na Kometě Brno. To se jim povedlo na jedničku. Z Tábora si přivezli všechny čtyři body, i ten bonusový. Doma pak v derby s jihlavskou Duklou brali body tři. Bonusový získal po nadstavbové části soupeř.

Ledečská rezerva se propadla na čtvrté místo

Okresní přebor se začíná vyrovnávat a vedoucí celky se mění. Ledečské béčko získalo z posledních dvou zápasů pouze bod a propadlo se na čtvrtou příčku. Zato Herálec už natáhl šňůru vítězství na pět zápasů v řadě a vyšvihl se na vedoucí pozici. Staré Ransko a Kožlí si drží neporazitelnost a opanují druhé a třetí místo.