„Při přípravě výstavby naší nové budovy na ulici Husova byla zřizovatelem zvažována otázka stravovacího provozu,“ konstatovala ředitelka Domova pro seniory Havlíčkův Brod Husova p. o. Hana Hlaváčková. Jak dodala, vzhledem k nedostatečným prostorovým podmínkám stávající kuchyně U Panských a vzhledem k blízkosti nemocniční kuchyně s dostatečnou kapacitou bylo rozhodnuto o tom, že v přístavbě domova pro seniory nebude nový stravovací provoz budován.

„Strava bude odebírána z nemocniční kuchyně. Proto již v nové budově není stravovací provoz řešen. Je počítáno s dovozem stravy,“ konstatovala ředitelka. Jak dodala, je vedení domova přesvědčeno, že co se týče kvality i teploty stravy, bude vše stejné, jako kdyby bylo jídlo uvařeno přímo v kuchyni v Domově. ředitelka reagovala tak i na stížnosti které nedávno vznesli senioři z Domova U Panských, psal o tom Havlíčkobrodský deník, kteří se obávali, že zrušením kuchyně v jejich zařízení bude strava podstatně horší.

Ilustrační foto
Stavba nové krajské knihovny uzavře parkoviště na Ostrově

„Nemocnice vyjde vstříc našim požadavkům, zvyklostem, jídelníčkům, pestrosti stravy a zajistí také vaření požadovaných diet. Předpokládáme i nadále jednání stravovacích komisí za účasti našeho nutričního terapeuta, našich pracovníků a klientů,“ zdůraznila ředitelka Hlaváčková.

nové přístavbě Domova, která se nyní buduje naproti v ulici Husova naproti nemocnici, jsou budovány prostory jak pro seniory trpící Alzheimerovou nemocí, tak i pro běžný typ klientů. Na všech odděleních budou podle ředitelky k dispozici plně vybavené kuchyňské linky, které umožní jak ohřev jídla, tak případně i přípravu menšího množství čerstvého jídla v rámci aktivit, například smaženého květáku, bramboráků, sýra, upečení koláčů, a podobně.

Zahájení zásobování stravou z kuchyně havlíčkobrodské nemocnice se pro budovy U Panských a Husova předpokládá asi od dubna roku 2019.

Ilustrační foto
Lidé mohou s Motanicí uplést piknikovou deku. Pro Kateřinu