Současné příznivé sněhové podmínky umožnily upravit okruh pro běžkaře. V provozu jsou již i dvě běžkařské tratě o celkové délce zhruba 30 kilometrů.

„Město Havlíčkův Brod pořídilo zařízení na protahování běžeckých stop. Okruh na sportovišti v Plovárenské ulici byl ideální pro jeho vyzkoušení, proto jsme ho počátkem týdne zkušebně upravili pro běžkaře. Výhodou je veřejné osvětlení, takže ho lyžaři mohou vyzkoušet i večer," upřesnil místostarosta města, Čeněk Jůzl.

Od úterka jsou již upravené i běžkařské tratě na Žižkovském a Pelestrovském okruhu. „Obě trasy měří dohromady okolo 30 kilometrů a nacházejí se severně od města. První vede od Nového hřbitova do lokalit v okolí Veselého Žďáru, Pelestrova, Radostína, Perknova a Rozňáku, druhá pak začíná na Žižkově a pokračuje přes Český Dvůr a Knyk do Radostína," přiblížil Jůzl.

Aktuální stav tratí bude k dispozici na webových stránkách města v sekci Informační centrum – Kultura a sport – běžecké lyžařské trasy.
Trasy jsou v terénu vyznačeny značkami Klubu českých turistů a vytváří je speciální pásová čtyřkolka s připojeným stopovačem. Stroj pořídila havlíčkobrodská radnice za šest set tisíc korun.

Alena Doležalová