Celkem v Brodě soutěžilo třináct týmů. Soutěžilo se ve třech kategoriích, a to první stupeň základních škol, druhý stupeň a základní a praktické školy. „Druhý stupeň musel například řešit následky alkoholového mejdanu, kdy museli resuscitovat, řešit masivní krvácení nebo zlomenou čelist. První stupeň ošetřoval třeba zraněné parkouristy. Základní a praktické školy pak měly třeba popáleniny, masivní krvácení, mdloby. Museli tak řešit úrazové i neúrazové stavy,“ popsala hlavní rozhodčí soutěže Jana Kudlová.

S úrazy se ale školáci poprali vesměs dobře. „Nějaké chybičky se našly a víme, že byla i nějaká úmrtí. Počet zachráněných ale převládl,“ zasmála se Kudlová.

V kategorii první stupeň základních škol skončili na prvním místě nakonec žáci základní školy v Pohledu. Těsně za nimi pak ZŠ Štoky a na třetím místě se umístila ZŠ Přibyslav.

Z druhého stupně byla nejlepší opět ZŠ v Pohledu. Na druhém místě se umístili studenti Gymnázia Havlíčkův Brod a bronzovou medaili si odvezla ZŠ Lipnice nad Sázavou.

Zlato si za základní a praktické školy odnesla havlíčkobrodská ZŠ Konečná. Stříbrná příčka patřila ZŠ a PŠ Chotěboř a bronz si vybojovala ZŠ a PŠ U Trojice Havlíčkův Brod.

Pro žáky prvního a druhého stupně byla soutěž postupová. Krajská soutěž se koná opět v Havlíčkově Brodě, a to 16. května.