„Do letošního 4. ročníku soutěže Svačina roku s Rio Mare se přihlásil rekordní počet 37 středních škol se zaměřením na gastronomii a stravovací služby. Cílem mladých soutěžících je připravit moderní svačinu pro děti, žáky nebo studenty za použití tuňákových výrobků Rio Mare. Nově mohou použít také masové a rybí paštiky v konzervě," uvedla za pořadatele Barbora Urbišová.

Odborným garantem soutěže je Mistr kuchař Vladimír Picka, který také předsedá odborné porotě. Dalším členem poroty je šéfkuchař restaurace Aureole a člen představenstva Asociace kuchařů a cukrářů České republiky Jiří Král. Druhou porotu tvoří zástupci pořadatele soutěže. Finalisty bude provádět herečka, moderátorka a kuchařka Markéta Hrubešová.

Nejlepší mladí kuchaři a kuchařky si rozdělí celkem 20 000 korun v dárkových poukazech na nákup zboží v e-shopu.

Školy, ze kterých budou ocenění studenti, dostanou tuňákové výrobky Rio Mare ve stejných hodnotách. Kromě toho obdrží všichni finalisté včetně zástupců škol balíček Rio Mare. Navíc všem účastníkům finále pořadatel proplatí použité suroviny, které budou pro přípravu jídel potřebovat.

Soutěž je dvoukolová. Do 11. listopadu musí účastníci zaslat popsaný a nafocený pokrm včetně správně vyplněného průvodního listu. Odborná porota posléze vybere 15 nejlepších, kteří postoupí do finálového kola. Finále se uskuteční 8. prosince v pražských Holešovicích.