Část náměstí v Přibyslavi se zavírá už od středy. „Řidiči neprojedou přes náměstí směrem na Havlíčkovu Borovou. Zavřené je také autobusové nádraží,“ informoval tajemník radnice Václav Matějů.

Od pondělí se do Přibyslavi sjíždějí majitelé různých atrakcí a také stánkaři. Prostor v horní části náměstí obsadili do posledního místa.

Stanoviště autobusů se přesune do dolní části náměstí naproti bývalé hospodě, kde je dneska drogerie. „Objízdné trasy budou vedeny stejným způsobem jako v předchozích letech. Dopravní obsluha autobusové zastávky Bechyňovo náměstí bude přemístěna na silnici druhé třídy směr Šlapanov před bývalou restaurací Na Růžku,“ potvrdil tajemník.

Pouta, zatýkání - Ilustrační foto
Obviněný z vraždy rodičů se léčil v Havlíčkově Brodě, hrozí mu výjimečný trest

Obyvatelé města jsou na pouťové omezení už zvyklí. „Hlavně když se dostaneme na pivo a děcka na koupaliště,“ poznamenal místní Pavel Beránek.

V pátek odpoledne až do pondělí do devíti hodin ráno řidiči neprojedou centrem města ani po silnici první třídy kolem samoobsluhy Coop, ale musejí použít objížďku. Z pátku na sobotu a ze soboty na neděli je kvůli pouti zkrácena doba nočního klidu. „A to na dobu od dvou do šesti hodin,“ informoval Matějů.