„Zbrusu nová je podlaha pokrytá celoplošným kobercem, nová jsou pohodlná celočalouněná sedadla v přízemí. Ta balkonová si na výměnu ještě počkají. Výraznou proměnou prošly i stěny, které dostaly vkusnou výmalbu i tapety s textilní úpravou,“ vyjmenoval místostarosta Světlé nad Sázavou Josef Hnik. Opravy trvaly čtyři měsíce a vyšly zhruba na dva miliony korun.

Obměnou prošla také jevištní část, kde přibyla nová schodiště a krásné bukové obložení forbíny. Ta se dočkala celkové rekonstrukce. „Byla dřevěná a už ve špatném stavu. Nová je kovová, takže nám vydrží mnohem déle. Náklady na tyto úpravy byly kolem dvou set tisíc korun,“ prozradil pan Hnik.

Otevření opraveného kina nepatrně posunula svatováclavská pouť. „Náměstí bylo obsazené kolotoči, takže by nákladní auta se sedadly neprojela. Proto se montáž sedadel posunula,“ vysvětlil starosta města Jan Tourek.

Tento sál je multifunkční slouží jako divadelní i kinosál a jeho využití je opravdu velké a mnohostranné. Na nejbližší týdny jsou naplánované programy pro školy i speciální promítání. Bude se tam promítat například dokument ke stému výročí republiky nebo životopisný film o Tomáši Garriguu Masarykovi. Chybět nebudou ani pravidelná sobotní promítání pohádek.

Kromě promítání filmů se obyvatelé Světlé mohou těšit i na řadu koncertů a divadelních představeních. „Pořádáme tady hodně akcí, jak pro dospělé, tak i pro děti, takže bylo potřeba, aby kinosál byl v reprezentativním stavu. Do konce roku vás mohu pozvat třeba na divadelní exhibici Báry Hrzánové Hrdý Budžes nebo na benefiční představení Čtyři dohody či koncert Jakuba Smolíka,“ lákal Hnik.

Závěrečnou etapu rekonstrukčních prací, konkrétně výměnu sezení na balkoně, novou oponu a akustickou úpravu stěn v horním patře, vedení města plánuje na příští rok.