Výjimkou je pouze Světlá nad Sázavou.

„Tradiční městský ohňostroj se uskuteční opět prvního ledna od sedmnácti hodin na náměstí Trčků z Lípy ve Světlé nad Sázavou," řekl Jan Tourek, starosta Světlé nad Sázavou. Ten dodal, že v letošním roce půjde o největší ohňostroj, který kdy světelská radnice uspořádala.

Ohňostroj ale nemusí být výsadou velkých měst. Zatímco například město Ždírec nad Doubravou žádné velké oslavy konce roku nepořádá, na Silvestra v sedmnáct hodin rozsvítí sváteční ohňostroj náměstí v sousedním Krucemburku.

Dobrá cena

Ohňostroje jsou v tomto městysi v posledních letech již každoroční tradicí. Ohňostroj platí úřad městyse, ale firma, která ho pořádá, vychází vstříc dobrou cenou. Žádný speciální program ale nepořádá.

Ohňostroje a petardy pouze z vlastních zdrojů si zajistí obyvatelé Přibyslavi a okolí. Žádný ohňostroj ani zvláštní loučení se starým rokem město podle přibyslavských radních nepořádá. Ohňostroj je k vidění pouze na podzim v rámci tradičních přibyslavských Mlékárenských dnů, ohňostroj na konec roku nemá v Přibyslavi tradici.

Petardy a ohňostroje si ze svého zajistí i obyvatelé Golčova Jeníkova. „Ohňostroj na konec roku město nepořádá, ale na Nový rok jsou občané zváni v sedmnáct hodin na koncert do kostela sv. Františka Serafinského," sdělil tamní starosta Vlastimil Marušák.

Na poněkud netradičního silvestra zve naopak chotěbořský hotel Fantazie.
„Silvestrovské oslavy jsou různé, ta naše bude komorní pro několik desítek lidí, které baví deskové hry, videohry, fotbálek a filmy. Nebude chybět ani malý ohňostroj," informoval Václav Pravda. Jak upozornil, nemá hotel v programu kapelu, kouzelníka nebo raut, ale návštěvníci se mohou dočkat desítky zábavných her a setkání s příjemnými lidmi, kteří hosty zapojí do zábavy a naučí je stolní hry hrát. V podobném duchu budou pokračovat v hotelu Fantazie i následující dny. Deskové hry, videohry, promítání filmů, soutěže, to vše má hotel na programu až do soboty 3. 1.