„Plánujeme druhý betonový most přes Sázavu, který by nám velmi pomohl. Už jsme s krajským úřadem podepsali smlouvu o vzájemné spolupráci na jeho vytvoření,“ informoval místostarosta města Josef Hnik.

Most by vznikl v místech mezi sklárnami a vlakovým nádražím. Nahradí tak současnou lávku pro pěší. Na kolik tato akce vyjde, zatím není jasné. „Zatím máme vypracovanou pouze studii, kterou zajistilo město,“ sdělila vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství Krajského úřadu Kraje Vysočina Hana Strnadová.

Známý zatím není ani datum zahájení stavby. „Vše bude záviset na projektové přípravě, majetkovém vypořádání a hlavně finančních možnostech kraje,“ upozornila Strnadová.

To ale není jediná dopravní změna, kterou ve Světlé plánují. „Po výstavbě mostu na něj plánujeme odklonit kamionovou dopravu. Chystáme totiž i rekonstrukci náměstí a na jejím konci tam budou mít náklaďáky vjezd zakázaný,“ vysvětlil Hnik.

Přes půl kilometru silnice v Nádražní ulici navíc přejde do majetku města. Nyní patří kraji, ale Světlá by úsek mohla dostat zcela zdarma. „V podobných případech si kraj a město majetek navzájem darují. Zatím ale nemáme uzavřenou smlouvu o budoucím vypořádání,“ dodala Strnadová.