Letošní ročník byl oproti předchozím speciální. „Letos poprvé jsme se rozhodli Svátek hudby pořádat v zámeckém parku místo na náměstí. Myslíme si, že je tady krásné a důstojné prostředí a do parku hudba zkrátka patří. Návštěvníci si mohli poslechnout hudbu všech žánrů, včetně té vážné,“ přiblížil místostarosta města Josef Hnik.

Postupně se představily například soubory světelské základní umělecké školy, folklorní soubor Škubánek, kapela Fernet, Kairos nebo třeba Novoveska. „Základní umělecká škola vystupuje pokaždé. K ní se pak snažíme přidávat kapely převážně ze Světelska, aby se mohly předvést svému publiku, ale zveme samozřejmě i další hosty,“ vyprávěl Hnik.

Na své si přišly i děti, pro které byl připravený skákací hrad a různé výtvarné dílničky, které vedly dobrovolnice z mateřského centra Rolnička a tým z DDM Světlá nad Sázavou. Navíc se mohly vyřádit i na prolézačkách, klouzačce nebo kolotoči, které jsou v parku celoročně.

Další hudební svátek čeká Světlou za měsíc. 25. července totiž vypukne už devatenáctý ročník Sázavafestu. „Už se na něj pilně připravujeme, upravujeme park a věřím, že i v tento termín vyjde hezké počasí,“ dodal s úsměvem místostarosta.