Zastupitelstvo města podpořilo ordinaci dentální hygienistky půjčkou ve výši 150 tisíc korun. „Máme mezi sebou takovou gentlemanskou dohodu, že když u nás vydrží tři roky a panovala by oboustranná spokojenost, tak jí bude tato částka odpuštěna,“ prozradil starosta Světlé nad Sázavou Jan Tourek.

V současné době ve Světlé působí dva zubaři, další dva jí ale stále chybí. „Všeobecná zdravotní pojišťovna pro ně má vytvořená místa, ale chtějí spíše do větších měst a nepřibírají tolik pacientů jako staří zubaři. Navíc nám do budoucna hrozí, že nám budou chybět i praktičtí lékaři,“ posteskl si Tourek.

Hasiči - ilustrační foto
Zraněnou ženu na Sázavě v Ledči zachránili hasiči

Tuto situaci se zástupci města snaží řešit a novým dentistům nabízí i různé benefity. „Navštívili jsme dvě stomatologické fakulty, dali jsme tam inzeráty s nabídkou, ale nikdo se nám zatím nepřihlásil. Novým zubařům nabízíme městský byt a pomoc s vyřízením půjčky od státu, díky které by získali milion na pět let na sestru, čili dvě stě tisíc ročně,“ sdělil místostarosta města Josef Hnik.

„Je to o domluvě s daným doktorem. Jsme ochotni jim vytvořit co nejlepší podmínky, ale bohužel se nám nehlásí,“ uzavřel starosta Tourek.