Jan Tourek křeslo starosty opouští kvůli postu v Radě Kraje Vysočina. Starostou Světlé byl třetí volební období, předtím vykonával funkci místostarosty. „Když jsem přišel, bylo mi třicet let, teď je mi pětačtyřicet. Chtěl bych všem za těch patnáct let poděkovat. Byly to krásné roky, na které budu rád vzpomínat,“ uvedl Tourek.

Jak dodal, na Světlou rozhodně nezanevře ani v budoucnu. „Vždy pro mě bude znamenat něco mimořádného. Přeji jí, aby i nadále vzkvétala,“ vyslovil své přání.

Novým starostou zastupitelé Světlé zvolili rovněž lidovce – Františka Aubrechta. Důvěru mu vyslovilo sedmnáct z přítomných. „Nebylo to pro mě snadné rozhodování. Zvažoval jsem, zda opustit stávající jistotu v práci, či přijmout tak zavazující úkol, jakým je funkce starosty,“ svěřil se svými pocity bezprostředně po svém zvolení do čela města.

Jan Tourek je se svým nástupcem spokojený. „Když se pan Aubrecht uvolil k tomu, že to po mně převezme, byla to jedna z věcí, která mi ulehčila rozhodování. Znám ho od dětství a vážím si ho jak profesně, tak lidsky,“ dodal teď už bývalý starosta.