Naposledy se obyvatelé města dočkali nového parkoviště v ulici Na Sídlišti. Vejde se tam třicet aut, ale podle starosty Františka Aubrechta je to pořád málo. „Parkovacích míst ve Světlé se nedostává,“ prohlásil. To si myslí i Petra Kotěrová, zástupkyně ředitele základní školy Lánecká. „Ano jsem řidič a mohu potvrdit, že parkovacích míst ve Světlé je málo. Uvítali bychom další,“ řekla naposledy Deníku.

Nová parkovací místa přibydou nově v ulici Dolní a Jelenova. „K vybudování nových parkovacích míst a chodníku dojde v Dolní na místě rodinného domu, který bude zbourán,“ upřesnila mluvčí městského úřadu Blanka Sedláková. Díky volné parcele po zbouraném domku vznikne celkově třiapadesát parkovacích míst. Z toho jsou tři místa pro imobilní, osmačtyřicet pro osobní auta a dvě stání pro motocykly.

Otevření nového náměstí ve Světlé nad Sázavou.
Světlá má nové náměstí. Místním se líbí, kritizují ale schody ke kostelu

Na novém parkovišti nebude závora, zůstane volně přístupné. „Součástí stavby je nová dešťová kanalizace pro odvodnění nového parkoviště a její napojení na stávající sběrač dešťové kanalizace. Je to majetek města a ústí do řeky Sázavy,“ upřesnila Sedláková. Na místě bude i nové veřejné osvětlení.

Další parkovací místa vzniknou v ulici Sázavská. A to díky rekonstrukci starého parkoviště a stavbě parkoviště nového. Součástí stavby jsou opět úpravy komunikací a chodníků, v plánu je nové veřejné osvětlení, nechybí výstavba přístřešku na popelnice a pískoviště. Následně byl do projektu zahrnut i přístřešek na kola a stojan na kola.

Uzavření ulice Pěšinky ve Světlé nad Sázavou. Foto: poskytla Světlá nad Sázavou
Ve Světlé nad Sázavou uzavřeli ulici Pěšinky. Pokračuje tím vylepšování centra

Obyvatelé Světlé se mohou s těmito a několika dalšími stavbami, které radnice plánuje, seznámit na veřejném projednání ve středu 27. září v 16 hodin ve sportovní hale.