Na první pohled se mohlo zdát, že to bude běžný zápas mezi HC Světlá nad Sázavou a HC Slovan Moravská Třebová. Že tomu ale tak nebude, bylo jasné při prvním gólu, který dali světelští hokejisté. „Cílem akce je při prvním střeleném gólu zasypat led plyšovými hračkami,“ vysvětlil trenér HC Světlá nad Sázavou Jan Krajíček.

Plyšáci pak poputují do dětských domovů a udělají radost dětem, které vyrůstají bez rodičů. Už máme domluvené, že je odvezeme dětem v dětských domovech v Humpolci a v Senožatech,“ pověděl Krajíček.

Na dobrou věc půjde i výtěžek ze vstupného, které bylo padesát korun. „Celkový výtěžek předáme panu Milanovi, který letos v červnu utrpěl vážné zranění a bohužel ochrnul. Tento příspěvek bude na nákup invalidního vozíku,“ prozradil Krajíček.

Dobročinná akce se ve Světlé nad Sázavou konala už popáté. „Je to z naší strany taková charitativní akce v předvánoční době,“ dodal s úsměvem Krajíček.

Takzvané Plyšákové večery pořádají hokejové kluby v různých koutech republiky. Jejich smyslem je přijít na zápas s plyšákem a při první střelené brance ho hodit na led. Všechny shromážděné plyšové hračky poputují těsně před Štědrým dnem do dětských domovů.