Je to výtěžek letošního benefičního koncertu pěveckého sboru Jasoň. Částku tvoří vstupné na koncert a příspěvek členů sboru. „Rozhodli jsme se, že letos využijeme peníze na nákup tabletů pro pacienty na onkologický stacionář. Máme zde připojení k internetu, a tak si pacienti budou moci při infuzní terapii zvolit na tabletu program dle vlastní volby a to diskrétně do sluchátek, " sdělila primářka Havlíčková.

Finanční dary z předchozích ročníků koncertů Jasoně využila nemocnice na vybavení stacionáře pro onkologické pacienty například na nákup moderních infuzních pump k soupravám Cyto-Set, které zaručují zvýšení bezpečnosti zdravotníků, a bezpečné podání léku pacientovi při terapii.

Petr Vencovský při stloukání másla. Domácí máslo vyrobíme za pár minut v máselnici nebo v petce. Pak stačí jen mazat na chleba.
Návod na domácí máslo: stloukat se dá i v lahvi, říká Vencovský z Lípy

Podle sbormistryně Jany Lstibůrkové  pěvecký sbor Jasoň počítá s pokračováním tradice benefičních koncertů. „Atmosféra letošního koncertu byla jedinečná, veselá. Laťku jsme si nastavili opravdu vysoko. O to větší motivaci budeme mít při vymýšlení scénáře dalšího koncertu,"  řekla a dodala že pěvecký sbor hledá nové členy. „Zejména mužskou část sboru bychom chtěli posílit o nové hlasy," sdělila sbormistryně.