Příběh rodiny se dostal do médií a setkal se s obrovskou účastí veřejnosti, kteří Městeckým nabídli pomocnou ruku. Díky tomu se rodina snad již brzy bude moci nastěhovat do bezbariérového domu.

Alešova manželka Kateřina odmítla muže umístit do léčebny a sama o něj pečuje. Alešovi se podařilo udělat obrovské pokroky díky rehabilitaci, ta je ale finančně nákladná a rodina se dostala do nepříjemné finanční situace, protože Aleš pobírá invalidní důchod a Kateřina je na mateřské dovolené. Pomoc nečekaně nepřišla od nejbližší rodiny, ale od zcela „cizích“ lidí. Čtenáři serveru iDnes.cz společně s Nadací Terezy Maxové a Nadací Agrofert vybrali pro Městecké téměř dva miliony korun na stavbu bezbariérového domu. Dobrou věc se rozhodli udělat i dodavatelé, kteří poskytli materiál se slevou nebo úplně zdarma. Jedním z nich je s společnost Rigips, která darovala materiál v hodnotě 150 tisíc korun.

Dárkový šek a materiál od společnosti Rigips Kateřina převzala v rozestavěném bezbariérovém domku v Libici nad Doubravou u Chotěboře. „Moc si vážíme veškeré pomoci, která nám byla poskytnuta, a bez které nevím, co bychom si počali. Je úžasné, že si lidé dokáží takto pomáhat, a moc za to děkujeme. Nedokážu ani slovy vyjádřit, jak se na nové bydlení těšíme,“ reagovala na dar Kateřina Městecká.

Šek Kateřině předal vedoucí Centra technické podpory společnosti Rigips Robert Hošek „Je nám ctí, že můžeme být součástí takového projektu. Vzájemně si pomáhat je velmi důležité. Doufám, že se Alešovi, Kateřině a jejich dcerkám bude bydlet co nejlépe a že si budou moci konečně trochu oddechnout,“ uvedl.

Rodině pomáhá také Šipka – sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi, kterou provozuje brodská Charita. Její vedoucí, Jitka Muzikářová rodinu pravidelně navštěvuje a pomáhá zejména Kateřině, která je na domácnost a následnou péči o manžela i tři dcery v podstatě sama.

Za poslední půl rok se stav Aleše zlepšil. „Díky rehabilitaci a cvičení se v tuto chvíli dokáže skoro posadit. Trápí nás ale jeho levá ruka,“ zmínila manžela Kateřina. Odborníci se bohužel domnívají, že zavápnění levého lokte, kvůli kterému je ruka nepoužitelná a bolestivá, je v Alešově případě s největší pravděpodobností neoperovatelné. „Stále ale doufáme, že se to zlepší. Potřeboval by ale další rehabilitace s odborníky, jenže ty si nemůžeme dovolit, protože jsou opravdu hodně finančně náročné. Pokud by se našla v tomto ohledu pomoc, byli bychom za ni moc rádi,“ svěřila se Kateřina.

Rodina tak stále musí šetřit, kde se dá. Vzhledem k vysokým nákladům na léčbu manžela a zajištění základního chodu domácnosti, to ale není vůbec snadné. „Vítám skutečně každou pomoc, ať už finanční, tak i materiální. Nejvíce potřebujeme pomůcky proti proleženinám, hlavně jednorázové podložky na manželovu postel nebo čistící spreje. Výhledově by nám pomohlo použité, hlavně jarní a letní oblečení pro dcery, kterým je nyní 8 let, 3,5 a 2,5 roku. Pokud by se našel někdo, kdo by nám chtěl pomoci, může zavolat přímo mě a domluvíme se. Moje telefonní číslo je 777 048 666,“ uzavřela s díky mladá maminka.