Po vytvoření projektu bude následovat žádosti o dotace. „Pracujeme na projektu, to bude podle mých informací trvat asi rok. Po fázi projektu následuje žádost o stavební povolení a nakonec žádosti o dotace,“ sdělil Deníku předseda klubu Pavel Mazánek. Jak zdůraznil, stavba moderního sportoviště se neobejde bez dotací, jelikož se jedná o investiční akci v řádu desítek milionů korun. „Přesnou částku si netroufám odhadnout,“ poznamenal Mazánek. Peníze z přestupu brodského fotbalisty Tomáše Součka z pražské Slávie do londýnského fotbalového klubu nestačí.

V současné době se fotbalistům aspoň podařilo zbavit město staré ubytovny, která stála na místě budoucího hřiště a podle místních dělala městu jen ostudu. Stavební práce na budování moderního hřiště hned tak nezačnou.

Místo, kde budou stát Součkova hřiště. Zatím není jasné kdy.
Součkova hřiště mají zelenou. Radní v Havlíčkově Brodě upravili územní plán

Ubytovna Sport není ozdoba města. Když ji zbourají, žádná škoda,“ konstatoval již před časem například Petr Jirka z Havlíčkova Brodu. Jak dodal, nová sportoviště město potřebuje. „Můj syn hraje fotbal. Takže to samozřejmě vítám. Ale nejen kvůli synovi. Myslím, že dnešní mládež, která za covidu zlenivěla, sportovat potřebuje,“ zdůraznil sportovec.

Bourání ubytovny Sport
Ubytovna hrůzy v Brodě se bourá, nahradí ji fotbalové centrum z peněz za Součka

Když v roce 2020 fotbalista Tomáš Souček přestupoval za půl miliardy korun z pražské Slavie do londýnského klubu West Ham, profitoval na tom i jeho domácí Havlíčkův Brod. Za desítky milionů korun z přestupu plánoval vybudovat nové tréninkové centrum.

Součkova hřiště v Brodě:

FC Slovan nemá dost prostoru pro tréninky. V současné době trénuje pod křídly FC Slovan až 300 dětí. Proto chce klub v Brodě postavit dvě nová tréninková hřiště, budovu se sociálním zázemím a parkovištěm. Tréninkové hřiště je totiž v Havlíčkově Brodě stále pouze jedno, a to všem šestnácti týmům Slovanu nestačí. Slovan počítá s investicí až okolo 80 milionů korun, spoluúčast ve formě dotací je nutná. K brodskému fotbalovému klubu není příznivý ani čas. Ve spolupráci s městem celé dva roky trvalo, než se domluvili i s ochránci přírody na možnosti výstavby areálu.

Stavbě nových fotbalových hřišť v Havlíčkově Brodě jinak už nic nebrání. Radní i fotbalový klub FC Slovan řešil stavbu hřišť přes dva roky. S připomínkami totiž přišli ochranáři přírody i lidé bydlící v bytovce v Ledečské ulici, nedaleko místa, kde mají v budoucnu fotbalová hřiště stát. Nyní se tamní už bát nemusí. Radní v Brodě nedávno odsouhlasili změnu územního plánu. Ukázalo se, že nová sportovní hřiště a sousedé v bytových domech vedle sebe mohou existovat. „Zastupitelé v Brodě odsouhlasili na posledním jednání změnu územního plánu a s konečnou platností vymezili území, na kterém sportovci svoje tréninková hřiště postaví,“ informovala po klíčovém zasedání zastupitelů mluvčí radnice Alena Doležalová.

Nové sportoviště v Brodě:

  • Dvě nová tréninková hřiště budou na místě bývalé ubytovny. Hlavní organizátor FC Slovan.
  • Stavbu centra umožní podíl z prodeje fotbalisty Tomáše Součka z pražské Slavie do klubu anglické Premier League.
  • FC Slovan inkasoval za přestup Tomáše Součka 43 milionů korun ve splátkách.
  • Vybudování sportoviště potrvá několik let.