Je jím Tomáš Zdechovský, který byl o víkendových volbách do Evropského parlamentu zvolen jako europoslanec za KDU-ČSL.

„Na Vysočině jsem měl velkou podporu a toho si vážím. Své rodné Vysočině zůstávám věrný, budu sem i nadále často jezdit a zajímat se o problémy lidí v tomto regionu. V tom se pro mě nic nemění," uvedl Zdechovský na stále se množící otázky týkající se jeho vztahu k Vysočině.

Zdechovský vystudoval v Ledči nad Sázavou základní školu a navštěvoval tamní gymnázium. Dlouhodobě spolupracoval i s Letní žurnalistickou školou a dalšími volnočasovými institucemi na Vysočině. I jako ředitel firmy si každý rok v září udělal čas a jezdil na adaptační tábory s dětmi z Ledče nad Sázavou.

„Neskutečně mě práce s mladými lidmi bavila a baví. Určitě mě to bude trochu chybět. Bohužel v září budu muset být v Bruselu, a tak po mnoha letech na adaptační kurz nepojedu," komentoval svou novou situaci Tomáš Zdechovský.

Nový europoslanec kandidoval na 3. místě lidovecké kandidátky a s počtem 5 063 preferenčních hlasů byl zvolen. V Evropském parlamentu se chce věnovat oblasti ochrany spotřebitele, zemědělství a bezpečnosti.

(efr)