Nejčtenějším článkem minulého týdne bylo otevření kavárny Petrkov na Havlíčkově náměstí v Havlíčkově Brodě. Kavárna otevřela po roční pauze. Podle vyjádření majitelů tkvěl problém v tom, že nemohli najít spolehlivý personál. Kavárna Petrkov je umístěná přímo nad knihkupectvím a pro hosty má osobitou atmosféru.

Kavárna Petrkov v Havlíčkově Brodě
Ikonická kavárna Petrkov v Brodě otevřela. Po roční pauze

Čtenáře zajímala také vážná dopravní nehoda, ke které došlo hned v pondělí 15. dubna mezi Havlíčkovým Brodem a Jihlavou. Na silnici I/38 mezi Štoky a Antonínovým Dolem se střetlo nákladní a osobní auto. Místo nehody bylo po střetu úplně uzavřené. Výsledek střetu byl težce zraněný řidič z osobního auta.

Dopravní nehoda na silnici I/38 mezi obcemi Štoky a Antonínův Důl.
Nehoda u Štoků blokovala tah na Jihlavu. Jeden vážně zraněný skončil v nemocnici

Policejní akce na měření rychlosti, která se konala v pátek 19. dubna, také značně zajímala čtenáře Havlíčkobrodského deníku. Policie totiž již předem zveřejňuje místa, na kterých bude nejvyšší povolenou rychlost měřit.

Další ročník policejní akce Speed Marathon vypukne už tento pátek. Ilustrační foto: poskytla PČR
Velká policejní akce na Brodsku: víme, kde budou policisté měřit rychlost

Štola pod farou v Přibyslavi láká historiky, speleology i zoology, zajímala také naše čtenáře. Ukázalo se, že se ve štole vyskytuje vzácný netopýr brvitý. Štola se v budoucnu má navíc šanci stát turistickou atrakcí.

Štola pod farou v Přibyslavi. Foto: se souhlasem města a organizace Podzemí
Stará důlní díla jako odkaz. Tajemná štola v Přibyslavi má šanci stát se atrakcí

Fanoušky kapely Jelen, jejíž podstatná část pochází z Havlíčkobrodska, zřejmě také zajímal nový videoklip, který kapela natočila a zveřejnila. Klip vznikl k písni Je lepší se opít a podstatně se o něj zasadila i kapela Rybičky 48.

Snímky kapel z natáčení. Foto: poskytla Štěpánka Batíková
Jelen představil nový klip k písni Je lepší se opít. Rybičky 48 mu dodaly šťávu