V úterý, před Popeleční středou, po které následuje čtyřicetidenní období půstu, končící Velikonocemi, se konal průvod masek, obcházející ves, již popáté.Vše začalo tak, jak velí tradice, když ředitel Domova Josef Procházka požádal starostu města Habry, pod které obec Zboží patří, Luďka Kovaříka, o povolení masopustního průvodu obcí.

Haberský starosta popřál všem maskám veselou obchůzku a oficiálně maškaru povolil. Po té se vydal pestrobarevný průvod masek, kterému vévodil vůz tažený koněm, na kterém vedle masek seděla harmonikářka, ta zastupovala tradiční masopustní kapelu. Průvod se zastavil před každým domem, harmonikářka zahrála jeho obyvatelům písničku podle přání, pochopitelně nechyběl tanec s maskami.

Maškarám se dostalo nezbytného občerstvení, někde nechyběl ani tradiční chléb se sádlem a škvarky. Celá veselá obchůzka končila před zámkem, který je sídlem Domova, když kuchařky přinesly tácy pravých masopustních koblih.

Ředitel Josef Procházka poděkoval všem účastníkům průvodu, obyvatelům obce za přijetí a všechny pozval na masopustní maškaru v příštím roce.

Jiří Víšek