Například TJ Sokol Pohled srdečně zve na pouťové taneční zábavy, které se uskuteční v pátek 27. 7. se skupinou Baron beat a v sobotu 28. 7. se skupinou Vosa rock na pohledském fotbalovém hřišti. Začátek akcí je vždy v 20:30 hodin.

Hned nato v sobotu 28. 7. a v neděli 29. 7. pořádá Český zahrádkářský svaz tradiční výstavu květin v prostorách pohledského zámku. Po oba dny bude výstava otevřena již ráno od 8 hodin, výstavní prostory se uzavřou v 17 hodin. V sobotu 28. 7. bude mít svoji divadelní premiéru pohledský dětský dramatický kroužek Pokustón, a to od 16 hodin na vnitřním zámeckém nádvoří. Jako svou prvotinu nastudovali tři krátké inscenace na motivy pohledských pověstí Františka Hladíka.

Slavnostní koncert při příležitosti uvedení skladby obce Pohledská polka se koná v sobotu 28. 7. od 17 hodin v malém parku zámeckého areálu za kostelem sv. Ondřeje, s dechovou kapelou Muzikanti z jižních Čech. Délka koncertu bude asi dvě hodiny. Divadélko Mrak odehraje Vodnickou pohádku v neděli 29. 7. od 15 hodin na zámeckém nádvoří.