Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tradiční výrobce oblíbené Lučiny a Pribináčku změnil název firmy

Přibyslav – S novým názvem vstupuje do roku 2016 jeden z nejvýznamnějších tuzemských výrobců sýrů, společnost TPK.

10.1.2016
SDÍLEJ:

Francouzská společnost mění název, ale na chuť Pribináčku by to nemělo mít vliv.Foto: Deník/archiv

Firma se sídlem v Hodoníně, výrobce silných strategických značek Sedlčanský, Král Sýrů, Lučina, Apetito, Pribináček či Liptov tak převezme nový firemní název Savencia.

„Do roku 2016 vstupujeme jako firma, plně integrovaná do evropské průmyslové struktury Savencie. Z pěti právnických osob jsme postupně vytvořili dvě. Jednu pro Česko 
a jednu pro Slovensko," sdělil Miroslav Maňásek, generální ředitel Savencia pro čes
ký a slovenský trh.

„Název Savencia má podpořit mezinárodní viditelnost společnosti 
a zdůraznit její hodnoty. Špičkové know-how, kvalitu, chuť a inovativnost. Přesně tyto hodnoty přinášíme našim spotřebitelům, obchodním partnerům a dodavatelům," zdůraznil generální ředitel.

O přijetí názvu Savencia 
a celosvětovém přejmenování svých firem rozhodla mateřská francouzská rodinná společnost Bongrain. Slovo Savencia vždy doprovází spojení „Fromage & Dairy".

Francouzské slovo „fromage" (sýr) symbolizuje páteř výrobního profilu společnosti – výrobu sýrů, zatímco anglické „dairy" vyjadřuje podnikání v oboru mlékárenských výrobků.

Ještě pod názvem Bongrain začala Savencia podnikat v tuzemském mlékárenství již počátkem 90. let. Od té doby výrazně modernizovala a rozšířila výrobu sýrů a stala se jedním z hlavních hráčů na tuzemském trhu.

Šťastné partnerství

Roku 1993 majetkově vstoupila do podniku Pribina Přibyslav, následovala akvizice Povltavských mlékáren Sedlčany a v roce 1999 vstup do TPK Hodonín. Postupně došlo k integraci všech uvedených podniků do jedné právnické osoby.

„V roce 1989 byla většina, téměř 80 procent zařízení Pribiny na odpis. Hledali jsme jistotu u světového výrobce, 
a tím se v 90. letech v období privatizace, stala firma Bongrain. Francouzi investova
li tehdy do závodů v Česku přes dva miliony korun," zavzpomínal na společné začátky s firmou Bongrain u příležitosti oslav devadesáti let od počátků výroby plísňových sýrů v Pribině jednatel společnosti Bongrain ČR Oldřich Obermaier.

Právě díky spojení s firmou Bongrain vznikla podle Obermaiera v Hesově u Přibyslavi moderní továrna.

A to továrna s moderním provozem za přísných hygienických podmínek.

Pribina ale není jen producent pribináčků a chutných sýrů, ale podporuje rovněž různé sportovní aktivity. Pribina je například sponzorem biketrialového oddílu AMK Hamry nad Sázavou.

„Jenom díky podpoře ze strany Pribiny můžeme soutěžit, účastnit se závodů, vychovávat nové reprezentanty, neboť tento sport je velmi drahý," nechal se slyšet trenér a předseda oddílu Miroslav Křiva.

Savencia Fromage & Dairy Czech Republic v současné době vyrábí v Česku ve třech závodech – v Sedlčanech, Přibyslavi a Hodoníně pestrý sortiment čerstvých, tavených, zrajících a termizovaných sýrů pod značkami, které se staly u českých spotřebitelů ikonami, jako například legendární Pribináček nebo Lučina.

Do portfolia značek Savencie na našem trhu kromě značek Lučina, Pribináček 
a Liptov patří rovněž Sedlčanský, Král Sýrů, Apetito, 
a také Javor, Lunex, Pribina 
a na Slovensku Bambino. Savencia zaměstnává v České republice a na Slovensku bezmála 1 200 zaměstnanců a její roční tržby dosahují řádově přes 3 miliardy korun v Česku a 1,5 miliardy korun na Slovensku.

Savencia, původně francouzská rodinná firma Bongrain, patří do světové „top 5" v oboru sýrů a mlékárenských výrobků. Tradice společnosti sahají až do 20. let 
20. století. V roce 1956 uvedla na trh legendární plísňový sýr pod značkou Caprice de Dieu, vyrobený v rodinné sýrárně Bongrain v Illoud ve Francii. Vyrábí i další značky, jako Tartare či Saint Agur, známé 
i z našeho trhu.

Zaměstnává bezmála 20 000 osob v třicítce zemí světa a její výrobky se prodávají ve více než 120 zemích. Výroba sýrů představuje řádově šedesát procent tržeb.

Celosvětové tržby dosahují řádově 124 miliard korun. Přičemž třetiny těchto tržeb dosahuje na mateřském francouzském trhu a dalších přibližně čtyřicet procent v řadě evropských zemí.

Společnost výrazně investuje do inovací, moderních technologií i ochrany životního prostředí. V posledních dvou letech její investice celosvětově dosahovaly asi 4,4 až 4,7 miliardy korun ročně.

Martin Walter

Autor: Štěpánka Saadouni

10.1.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volební komise v Přibyslavi.

Přibyslav: Voliči jsou vzorní

Jiří Kajínek.

Co si zvolíme, to budeme mít, říká nejslavnější český vězeň

Monarchista: Velké změny nečekám, volby jsou hra pro lid

Pohleď – „Nevěřím, že volby přinesou výrazné změny,“ konstatoval starosta obce Pohleď na Havlíčkobrodsku, Jindřich Holub. Ten se nijak netají sympatiemi k bývalému Rakousku-Uhersku, je přesvědčeným monarchistou a zastáncem strany Koruna česká, monarchistické strany Čech, Moravy a Slezska.

Za seniory s urnou. Paní Marie nevynechala jediné volby

Havlíčkův Brod – Více než hodinu ukázněně čekali v první den voleb před večeří na příchod volební komise obyvatelé Domova pro seniory Havlíčkův Brod v ulici Husova.

Spisovatelka Petra Braunová: Nevolím, není koho

Havlíčkobrodsko – Volební maraton odstartoval v pátek s úderem druhé hodiny odpoledne. K urnám se vydali optimisté i pesimisté, prvovoliči i senioři. Našli se ale i tací, kteří se rozhodli voleb neúčastnit a dát, dle svých slov, přednost něčemu užitečnějšímu.

Učitelka v důchodu měla při volbě jasno

Havlíčkův Brod - První voličkou byla v pátek ve 14 hodin v Havlíčkově Brodě v budově ZŠ V Sadech učitelka na penzi Alena Slavíková.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení