„Následky nehody jsou fatální – řidiči v jednom osobním vozidle utrpěl těžká zranění neslučitelná se životem a na místě zemřel, řidič druhého vozidla utrpěl těžké zranění,“ sdělila policejní mluvčí Dana Čírtková.

Zdravotníci na místo vyslali tři posádky a z Hradce Králové vzlétl k nehodě i vrtulník. „Naši zdravotníci ošetřili jednu osobu, kterou po vyproštění a ošetření předali s těžkým zraněním do péče Královéhradeckých záchranářů. Posádkou vrtulníku byla následně transportována do nemocnice v Hradci Králové. Řidič druhého vozidla bohužel utrpěl zranění neslučitelná se životem, kterým na místě nehody podlehl ještě před příjezdem zdravotníků," informoval mluvčí krajské záchranky Petr Janáček. 

Podle policejní mluvčí Dany Čírtkové na místě dopravní nehody zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. „Devatenáctiletý řidič vozidla Škoda Felicia projížděl po silnici ve směru jízdy od Petrovic Petrovice na Větrný Jeníkov. Při prvotním ohledání místa dopravní nehody policisté zjistili, že řidič osobního vozidla Škoda Felicia vyjel s vozidlem částečně do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucím osobním vozidlem Suzuki Ignise,“ popsala nehodu Čírtková.

Další okolnosti  dopravní nehody jsou předmětem policejního šetření. Silnice je v místě nehody neprůjezdná.

V letošním roce v našem kraji zemřelo podle Čírtkové při dopravních nehodách celkem osm osob, když sedm jich zemřelo bezprostředně při nehodě a jeden zemřel na následky nehody ve zdravotnickém zařízení.