Záchranáři k domu v Havlíčkově Brodě vyjížděli ve středu 11. října ráno. „Informaci o události jsme přijali krátce před půl osmou hodinou ráno. Na místo vyjela výjezdová skupina z Havlíčkova Brodu, která již pacientovi nedokázala pomoci. Muž po pádu z okna utrpěl zranění neslučitelná se životem, kterým podlehl ještě před příjezdem záchranářů,“ uvedl k události mluvčí záchranné služby na Vysočině Petr Janáček.

Okolnosti tragické události prověřují policisté. „Na místě jsme provedli šetření,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Lébrová s tím, že případ nadále policisté prověřují.

Policie ČR - ilustrační foto.
V Havlíčkově Brodě vypadl senior z okna. Pád z výšky nepřežil

Na místě zasahovali také hasiči. Vyjádření jejich mluvčí naznačuje, že se mohlo jednat o sebevraždu. „Na základě žádosti policie jsme provedli otevření bytu muže, který vyskočil z okna,“ sdělila mluvčí hasičů Petra Musilová.

Městem se začaly ihned šířit nejrůznější spekulace. Některé hovořily i o tom, že z okna v místě tragédie mělo skákat více lidí. Tyto informace vyvrátila žena, která v domě bydlí. „Nic takového se tady nedělo. Souseda našli ráno kolemjdoucí ležet mrtvého před domem. Znala jsem ho spoustu let, byl to bezproblémový člověk, vždycky slušně upravený a oblečený,“ uvedla jedna ze sousedek, která si nepřála zveřejnit jméno.