A pořadatelé mohli být opravdu navýsost spokojeni. Na trať dorazilo kolem dvacítky strojů všech možných typů i velikostí a z různých koutů Havlíčkobrodska i celé České republiky a soutěžilo se hned v několika různých disciplínách.

Vládla dobrá nálada

O úspěch, nebo snad první místo, ale skutečně v sobotu v Koječíně nešlo. Na prvním místě byla hlavně zábava účastníků i diváků, kterých se podle hrubého odhadu sešlo takřka kolem dvou stovek.

„Je to opravdu paráda, moc si to tady užívám a počet diváků i strojů mě velice příjemně překvapil,“ radoval se po první disciplíně, kterou byla jízda do vrchu, jeden ze závodníků Emil Staněk z Koječína.

V Koječíně šlo o první ročník netradiční soutěže, proto se domácí pořadatelé museli inspirovat jinde. „S kamarády jsme objížděli podobné akce v okolí a pro letošek jsme se ji rozhodli uspořádat i u nás. Jsme traktorová vesnice, proto nebyl problém sehnat dostatek účastníků. Jde ale o celookresní, nebo dokonce celorepublikovou akci. Registrovali jsme účastníky z všech možných vesnic, ale také třeba z Jihočeského kraje. Jen mě trochu mrzí, že nedorazili soutěžící od Plzně,“ prozradil jeden z organizátorů celé traktoriády Martin Bárta. Na soutěž se přijeli mezi dospělými podívat i malí diváci.

„S traktorem jsem ještě nikdy nejezdil, ale moc se mi tady líbí,“ smál se u trati vymezené páskou desetiletý Martin Běhounek, který přijel s rodiči z Herálce.