Diváckou účast opět pořadatelé očekávají okolo osmi a půl tisíce návštěvníků, za svou dosavadní historii se proto festival vyprofiloval v nejvýznamnější akci svého druhu v České republice. Důkazem toho je třeba i opakované ocenění „Zlatá jeřabina“ za kulturní počin v anketě Kraje Vysočiny.

„To, na čem si festival nejvíce zakládá je pohodová a přátelská atmosféra v překrásné přírodní scenérii Hanesova mlýna a možnosti vyžití i pro dětské návštěvníky,“ zdůraznil pořadatel akce Pavel Sampaj Solar. Děti se tak mohou těšit třeba na jízdy na koních, soutěže i skákací hrad. Na dospělé pak kromě hudební projekce čeká i posezení u kytar a zapálená vatra.

„Hlavní organizační novinkou je dokončení výstavby zastřešeného hlediště, které pojme téměř jeden a půl tisíce diváků. Jedná se o unikátní stavbu, která v republice nemá obdoby,“ vyzdvihl Solar jednu z novinek.

Festival je také jedinečný tím, že návštěvníci mohou přenocovat přímo v prostorách amfiteátru, mnozí účastníci proto podle organizátora přijíždějí na akci s několikadenním předstihem. „Účast na festivalu berou jako dovolenou,“ doplnil Solar.

V letošním roce se návštěvníkům představí například Pavlína Jíšová, Ivo Jahelka a Sabina Uxová. Nebudou chybět ani kapely Děda Mládek Illegal Band, Poutníci či Folk Team. Premiéru bude mít na festivalu třeba hudebník Eddie Edward nebo Pokáč, který láká i mladší návštěvníky. „Chybět ale nebude ani skupina Hop Trop s Jaroslavem Samsonem Lenkem, kteří stáli u zrodu tohoto festivalu a dosud nechyběli na žádném z ročníků,“ připomněl organizátor akce Pavel Sampaj Solar.

Akce se bude na Hanesově mlýně konat od pátku 18 hodin a skončí v neděli 18. srpna okolo jedné hodiny ranní.