Byli jste nejdál v Chorvatsku nebo letadlem v uzavřeném komplexu v Egyptě? Toužíte se někam podívat, ale myslíte si, že nemáte dostatek finančních prostředků? Pokud jste na některou otázku odpověděli kladně, pevně věřím, že si oblíbíte knihu Travel Bible, tedy praktické rady za milion, jak procestovat svět za pusu.

Knihu mají na svědomí cestovatelé Petr Novák a Matouš Vinš, kteří tráví několik měsíců na cestách. Osobně patřím mezi lidi, kteří moc necestují, protože jsem odjakživa měl zakořeněno, že například dovolená na Havaji, Bali, na Srí Lance či v Dominikánské republice je příliš drahá a nevyplatí se to. Travel Bible mě však již po pár stranách vyvedla z hlubokého omylu. Bohužel jsem zjistil, že jako mnoho jiných lidí, i já jsem podlehl mýtu cestovních kanceláří, které chtějí především vydělat a v mnoha případech spíše od cesty odrazují.

Cestovat totiž může opravdu každý. Nezáleží na tom, zda máte hypotéku, rodinu, těhotnou přítelkyni, nebo pracujete v korporátní firmě. Chce to totiž znát jen pár důležitých triků, tipů a rad od lidí, kteří již svůj batoh sbalili. Travel Bible tak v žádném případě není cestopis, ale podrobný návod a příručka, která umí poradit například s tím, jak našetřit potřebné peníze, jak nakoupit nejlevnější letenky, co si zabalit na cesty, co udělat se svým bytem nebo kočkou, až po praktické rady na cestách či jak pracovat a vydělávat peníze během samotného cestování.

Na knize se mi velmi líbí i fakt, že je napsána srozumitelně a lidsky. Travel Bible rovněž obsahuje spousty inspirativních příběhů. Pohled na cestování mi velmi změnil například příběh Čechů, kteří cestovali po Havajských ostrovech s malým kojencem. Obecně lze říci, že mi kniha dodala ten správný impulz k cestování a byl jsem zděšen, když jsem zjistil, že například na Island lze letět zhruba za šest tisíc korun a obletět celý svět je možné do třiceti tisíc korun.

Součástí Travel Bible je i členská sekce, tedy každý, kdo si knihu koupí, získá přístup k bonusovému obsahu, inspirativním a praktickým rozhovorům či aktualizovaným informacím. Po přečtení knihy je také velmi pravděpodobné, že na cestách uvidíte mnohem více věcí než například reportéři National Geographic.