Oproti letům předešlým se tak k tříkrálovému koledování přidají nové obce. „Po několikaleté pauze jej obnoví Bartoušov a v jednání je také účast Štoků a Kaliště u Humpolce, kde by se sbírka konala poprvé,“ upřesnila koordinátorka Tříkrálové sbírky za havlíčkobrodskou Charitu Jana Dománková.

Součástí celorepublikové sbírky jsou také doprovodné akce. Havlíčkobrodští se mohou těšit v pátek 5. ledna na „Ředitelskou“ Tříkrálovou koledu v centru města. Za tři krále se převléknout opět tři ředitelé, a to za Oblastní charitu Havlíčkův Brod Anna Blažková, za Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod Jiří Jedlička a za nemocniční lékárnu Vít Vodrážka.

Na Havlíčkově náměstí pak bude možnost Tříkrálového zastavení. „Dopoledne tam totiž bude stát stánek, ve kterém se kolemjdoucí dozví více informací o Tříkrálové sbírce a zároveň si budou moci dát něco teplého na zahřátí,“ informovala mluvčí Oblastní charity Havlíčkův Brod Aneta Slavíková.

Ve stánku navíc bude i Tříkrálová kasička. V devět hodin dopoledne tam navíc ředitelští tři králové přivítají představitele města, aby jim popřáli hodně štěstí a zdraví do nového roku.

V Humpolci v sobotu 6. ledna sbírku odstartuje živý betlém, a to v 9 hodin před farou na Horním náměstí. O den později se pak sálem tamní základní umělecké školy rozezní Tříkrálový koncert v podání uskupení Tucet.

Tříkrálový koncert tradičně pořádají i Přibyslavští. Uskuteční se v sobotu 6. ledna od 18 hodin ve farním sále. Známé divadélko Čtvrtý z mudrců letos ve farnosti Velká Losenice poputuje do Vepřové, kde vypukne v neděli 7. ledna ve 14 hodin.

Tříkrálová sbírka 2017 přinesla do kasiček Oblastní charity Havlíčkův Brod rekordních 2 095 977 korun, které byly využity na rozšíření nabídky Půjčovny rehabilitačních a kompenzačních pomůcek v Havlíčkově Brodě a v Humpolci a na podporu poskytování různých terapií.

Peníze v kasičkách z roku 2018 pomohou nakoupit šestnáct aut do terénních služeb, přičemž největší část nákladů pokryje dotace z Evropské unie. „Díky novým vozidlům bude možné zachovat a dále rozvíjet kvalitní péči, kterou charitní pracovníci poskytují potřebným lidem přímo v jejich domácnostech,“ prozradila Aneta Slavíková.