„Nejvyšší počet dobrovolníků nám chybí přímo v Havlíčkově Brodě. Bohužel by se tak mohlo stát, že ačkoliv by lidé rádi u svého bytu nebo domu přivítali koledníky, nemusí k nim tři králové vůbec dorazit. Proto pokud víte o někom, kdo by si rád vyzkoušel dobrovolnickou práci a na jedno jediné dopoledne se proměnil ve třetího krále, dejte nám prosím vědět. Kasiček máme připravených dost a každá koruna pomáhá,“ vzkázala koordinátorka dobrovolníků Veronika Pavlasová z Oblastní charity Havlíčkův Brod, která je k zastižení na emailu dobrovolnik@charitahb.cz nebo na telefonu 731 604 743.

Domov pro seniory Husova Havlíčkův Brod
Jak se žije v Domově pro seniory Husova v Havlíčkově Brodě

Vítáni jsou děti i dospělí ze všech koutů Havlíčkobrodska a Humpolecka. V Havlíčkově Brodě vyrazí tři králové do ulic v sobotu 11. ledna, aby domácnostem v novém roce popřáli hodně zdraví a štěstí a zároveň je požádali o příspěvek na pomoc lidem v nouzi žijícím v regionu. Vybrané příspěvky pak pomohou terénní službě Domácí hospicová péče na nákup zdravotnického vybavení.

Nemocní jsou často ve vážném zdravotním stavu, a tyto pomůcky pomohou k co nejlepší péči o ně. Obměnu vyhlíží také stávající kompenzační pomůcky a část prostředků pomůže pokrýt náklady vzniklé při odstraňování následků například povodní nebo požárů, ale také se promění na dar humanitárních projektů v zahraničí. Celkem 65 % příspěvků využije přímo havlíčkobrodská charita.